Zioła na bóle brzucha. Co pomoże?

Problemy zdrowotne zawsze są kłopotliwe. Niezależnie od tego co nas boli, zawsze powoduje to dyskomfort, złe samopoczucie, bolesność. Nic więc dziwnego, że każdy z nas szuka szybkiego i łatwego rozwiązania każdego problemu zdrowotnego. Wielu z nas w pierwszej kolejności przy pierwszych objawach bólu, sięga po środki farmakologiczne. Tabletki przeciwbólowe i lecznicze są szybkie w działaniu, łatwo uśmierzają ból i są dostępne dosłownie od ręki, bo obecnie można je kupić nie tylko w aptece ale też w większości sklepów i na stacjach benzynowych. Jednak środki farmakologiczne często powodują skutki uboczne, lecząc jedną dolegliwość obciążamy różne organy w naszym ciele. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem, jest leczenie się w sposób naturalny, korzystając z bogactwa zasobów ziół.

Co najczęściej leczymy ziołami?

Jest wiele schorzeń i dolegliwości, które można leczyć w sposób naturalny, opierając się o zdrowotne działanie rozmaitych ziół. Najczęściej jednak wykorzystujemy zioła do leczenia dolegliwości bólowych brzucha. Brzuch może zaboleć każdego, wpływ mają na to różne czynniki związane z prowadzeniem danego trybu życia. Dolegliwości bólowe brzucha dotykają ludzi w każdym wieku, od niemowlęcia do wieku starczego. Leczenie bólów brzucha ziołami, niezależnie od przyczyn powstania bólu, może być bardzo skuteczne, jeśli tylko zastosuje się do tego odpowiednie zioła,.

Jakie zioła na ból brzucha są najskuteczniejsze?

Bóle brzucha mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Często wpływ na ich powstanie ma jedzenie w biegu, niestrawność, zespół jelita drażliwego, infekcje intymne, wzdęcia, menstruacja a czasem przyczyny są bardziej złożone. Niektóre zioła leczą wiele różnych dolegliwości bólowych, niektóre z nich zaś są przeznaczone do leczenia konkretnych dolegliwości. Najbardziej uniwersalne zioła na ból brzucha to na pewno mięta pieprzowa i kminek zwyczajny. Te zioła przede wszystkim łagodzą ból ale też uspokajają, poprawiają samopoczucie, działają wiatropędnie, rozkurczająco i wspomagają proces trawienia. Pomogą więc zarówno w sytuacji gdy zjemy coś ciężkiego i tłustego, jak i w sytuacji gdy jakieś jedzenie nam zwyczajnie zaszkodzi.

Do innych popularnych ziół wspomagających leczenie różnych dolegliwości bólowych brzucha, można zaliczyć koper włoski, melisa lekarska, ostropest plamisty, bylica, ziele angielskie, koper włoski czy kozłek lekarski. Najpopularniejsza z nich jest melisa, która nie tylko leczy ale też uspokaja i ułatwia zasypianie. Z kolei koper włoski w postaci herbatki czy naparu, często podaje się noworodkom, które cierpią na kolki czy mają problemy z trawieniem. Napar z mięty pieprzowej służy głownie do walki z niestrawnością i łagodzi wzdęcia.

Ból brzucha może być bardzo dokuczliwy i męczący, ignorowanie go zwykle nic nie daje. Warto więc zawsze mieć w swojej spiżarni co najmniej kilka ziół leczniczych, po które będzie można sięgnąć w razie potrzeby. Ich przygotowanie jest szybkie i łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *