Zabawki dla psa – dużo radości i bezpieczeństwo

Zabawki dla psów to coś, na czego punkcie szaleją nie tylko czworonogi, ale także ich właściciele. Ci drudzy po prostu czasami wręcz wychodzą z siebie, by zabawek psu nie zabrakło i by sprawiały mu radość. Warto jednak pamiętać o tym, że dobra i bezpieczna zabawka dla psa to pewne wymogi.

Wybór zabawek dla psów to szeroka oferta, która nie ułatwia wyboru. Na dodatek na pierwszy rzut oka wszystkie zabawki wydają się nam niezbędne dla naszego pupila. Wszystkie nęcą swoimi kolorami i zaletami oraz – jak przekonują producenci – mają pozytywny wpływ na naszego psa. Warto jednak na kwestię zabawek dla psa spojrzeć chłodnym okiem i przed zakupem poznać ich wady i zalety.

Zabawki dla psa – sposób na…

Zabawki mają za zadanie urozmaicić psu czas oraz podczas wspólnej zabawy z właścicielem przyczynić się do radości i zacieśnienia więzi między nimi. Poprzez zabawę psy rozładowują zapasy energii i dają upust swoim instynktom. Harce z zabawką i aportowanie to namiastki polowania, tropienia i chwytania. Atrakcyjna zabawka to także skuteczny sposób na nudę (a jak wiadomo, nie tylko u psiaków przyczynia się ona do dziwnych pomysłów). Dzięki niej długie godziny bez właściciela szybciej mijają. Zabawki interaktywne dla psa to także ćwiczenie intelektu czworonoga i szukanie sposobu na optymalne rozwiązanie problemu. Niektóre z zabawek, takie jakie naturalne gryzaki, oprócz tego, że dostarczają dawkę zabawy, dbają o uzupełnienie diety psiaka w białko i mikroelementy. Ważne jest jednak, aby w tym przypadku gryzaki nie były chemicznie wybielane i bez konserwantów. Takie naturalne zabawki to także zdrowie zębów i jamy ustnej psa.

Zabawki dla twojego psa – jak wybrać

Zabawki dla psa przede wszystkim muszą być dla niego bezpieczne. Dlatego też powinny być na przykład dopasowane do wielkości psa, a szczególnie do rozstawu jego szczęk. Nie mogą też być za małe, aby pies się nimi nie zadławił. Ważne jest też to, aby były wykonane z materiałów, które zostały przebadane i nie zawierają żadnych toksycznych substancji, które mogą wywołać u czworonoga zatrucie. Idealnie jest, gdy zabawki są naturalne i nic się nie stanie, gdy pies doszczętnie się z nimi rozprawi – w przypadku naturalnych gryzaków dla psów jest to nawet wskazane. Poza tym te firmy Petmex są różnej wielkości w związku z czym psy różnych rozmiarów będą mogły się nimi bezpiecznie bawić.

Ulubione zabawki dla psiaków to nie tylko piłki! To także zabawki do aportowania czy też do namiętnego gryzienia ich – to zadanie tak wciągające i fascynujące, że liczy się tylko ono! I oczywiście ukochani pan lub pani, którzy taką frajdę sprawili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *