Wyprawka dla kota – kocie Feng Shui

Widzisz małego kotka – co robisz? Uśmiechasz się szeroko i myślisz, że też byś takiego chciał/a! Posiadanie kota to jednak pewne obowiązki i wymagania, które trzeba spełnić, by twój pupil mógł cieszyć się pełnym i szczęśliwym życiem. Poniżej opiszę kilka rzeczy, których posiadanie jest niezbędne dla kociego towarzysza.

Wyprawka dla kota – Transporter

Niezależnie od tego czy kota kupisz, czy adoptujesz ze schroniska lub domu tymczasowego, niezbędnym elementem jego i twojego ekwipunku będzie transporter. Na rynku do wyboru jest kilka możliwości. Wszystko zależy od twoich finansowych możliwości. Pamiętaj jednak, aby dobrać rozmiar proporcjonalny do wielkości kota.

Wyprawka dla kota – Miski i karmy

Będąc właścicielem dwóch dorosłych kotów zauważyłem, że dobór misek nie ma wielkiego znaczenia. Zadbaj o to by były czyste a gwarantuję, że kot będzie zadowolony.

Jeśli chodzi o dobór karmy to tu sprawa trochę się komplikuje. Kot to mięsożerca, więc dobrym wyjściem byłoby zastosowanie diety opartej na surowym mięsie i suplementach, wymaga to jednak pewnego wysiłku, czasu i zapoznania się z tematem. Wybierając karmę suchą skup się na tym, aby miała wysoki procent mięsa w składzie. Nie zapomnij o misce z wodą!

Wyprawka dla kota - miska

Wyprawka dla kota – Kuweta i żwirek

Przy adopcji kota dobrze jest zapytać osoby, od której go zabierasz, czy został nauczony korzystania z kuwety. Dorosłe koty będą potrafiły załatwiać swoje potrzeby w kocich toaletach, problem może pojawić się przy małych kociakach, ale o tym jak nauczyć kota korzystać z kuwety napiszę osobny artykuł. Jaki dobrać żwirek? Powiedziałbym, że na początek wystarczy ten najtańszy. Koty często pokazują swoim właścicielom, że dany żwirek im nie odpowiada, w tym przypadku, trzeba zastosować metodę prób i błędów by znaleźć ten odpowiedni.

Wyprawka dla kota – Drapak

Koty muszą dbać o swoje szpony! Jeśli twój kot jest niewychodzący, posiadanie drapaka w mieszkaniu to konieczność. Posłuży mu on do utrzymania dobrej kondycji pazurów i mięśni łap. Aby nie wydawać pieniędzy na drogie drapaki sprawdź w internecie jak zrobić drapak dla kota własnoręcznie.

Wyprawka dla kota – Zabawki

Na rynku jest ogrom dostępnych zabawek dla kotów. Najpopularniejsze są tak zwane wędki, które pozwalają na zabawę z kotem w polowanie, co jest ważnym elementem, gdyż kot to drapieżnik i musi ćwiczyć swoje instynkty.
Nie wydawałbym jednak zbyt wielkiej ilości pieniędzy na zabawki, gdyż kot zawsze znajdzie sobie do zabawy coś co masz już w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *