Transporter dla kota – na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Koty to zwierzęta ciekawskie. Uwielbiają poznawać nowe rzeczy i wchodzić wszędzie, gdzie tylko są w stanie doskoczyć, by móc z zadowoleniem obserwować okolicę. Należy przy tym pamiętać, że raczej nie są to wytrwali podróżnicy, którzy z zadowoleniem wsiądą z nami do samochodu. Te bez wątpienia stresujące dla kotów chwile możemy zredukować, wyposażając je w wysokiej jakości transporter. Czym on się charakteryzuje?

  1. Transportery i torby transportowe – szeroki wybór.
  2. Rozmiar transportera dobrany odpowiednio do kota.
  3. Transportery dla kota – bezpieczeństwo i wygoda pupila.

Transporter dla kota to jeden z pierwszych i zarazem najważniejszych zakupów kociego właściciela. Nie zapominajmy, że jest on niezbędny podczas każdej, nawet najkrótszej podróży samochodem ze zwierzakiem, np. do weterynarza. Od tego, jaki rodzaj transportera wybierzemy, zależy między innymi wygoda pupila, jego bezpieczeństwo, a także natężenie stresu. Dlatego też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby wyposażyć się w możliwie najlepszy produkt.

Transportery i torby transportowe – szeroki wybór

W pierwszej kolejności pamiętajmy, że transporter dla kota nie jest produktem jednolitym. Wysokiej klasy producenci przygotowują różnorakie modele, biorąc pod uwagę rasę, rozmiar i wiek zwierzaka oraz jego usposobienie i indywidualne wymagania. W końcu każdy kot jest inny – jeden wejdzie do transportera bez większych problemów, z kolei drugi będzie go unikał za wszelką cenę.

Dostępne są zarówno klasyczne plastikowe transportery (przestronne i wygodne), jak i bardziej kompaktowe typy, np. torba transportowa (doskonała nie tylko do przewozu zwierzaka w aucie). Niezależnie na jaki model się zdecydujemy, powinien być to produkt wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia, a także zapewniający pełen komfort i wygodę.

Rozmiar transportera dobrany odpowiednio do kota

Właściciele kotów powszechnie zastanawiają się, jak dobrać właściwy rozmiar transportera dla swojego pupila. Otóż zadanie to jest prostsze niż się wydaje, bo i sami producenci powszechnie sugerują dla jakich ras przeznaczony jest konkretny model. W razie wątpliwości, możemy zasięgnąć porady lekarza weterynarii lub zwierzęcego behawiorysty.

Odpowiedni transporter dla kota nie powinien być zbyt mały. Zwierzak musi czuć się w nim komfortowo i mieć wystarczająco miejsca do swobodnej zmiany pozycji. Jednocześnie uważajmy, żeby nie przesadzić. Za duży transporter bywa niebezpieczny (zwłaszcza model plastikowy), np. podczas gwałtownego hamowania – kot nie będzie w stanie utrzymać stabilnej pozycji.

Transportery dla kota – bezpieczeństwo i wygoda pupila

Nowoczesne transportery dla kota to wielofunkcyjne produkty, które wykorzystamy nie tylko do przewozu zwierzaka w samochodzie. Są to modele eleganckie i wygodne również dla właściciela, który bez najmniejszych przeszkód może nosić je w formie podręcznej torby, plecaka, a nawet – doczepić do stelaża wózka! Dzięki temu będziemy w stanie przyzwyczaić mruczka do krótszych i dłuższych wypraw.

Żeby to się jednak udało, nie rzucajmy kota od razu na głęboką wodę. Po kupnie transportera lub torby, rozłóżmy je w domu, czyli bezpiecznym środowisku kota. Dajmy pupilowi czas, aby zapoznał się z nowością i na własnej skórze przekonał się, że nie grozi mu z jej strony nic złego.

Niech naszą postawę cechuje cierpliwość i wyrozumiałość – to jedyna pewna droga zarówno do kupna odpowiedniego transportera dla kota, jak i przyzwyczajenia do niego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *