Psy małe i psy duże

Psy występują w bardzo zróżnicowanej formie. Zacznijmy od tego, że jedne są małe, a inne duże. Poniżej znajdziesz przykłady.

Mały pies

Małych psów jest bardzo dużo. Są one niezwykle popularne z kilku względów. Przede wszystkim mieszkaniowych. Kiedy mieszkamy w bloku, dużo łatwiej jest nam zająć się małym psem niż dużym. Dlaczego? Po pierwsze zajmuje dużo mniej miejsca. Mieszkania zazwyczaj są niewielkie, a więc ciężko i tak się w nich pomieścić. Jednak jeśli są dość duże to może to stanowić mniejszy problem. Ważne jest to, że jak to mówią ”małe jest piękne” i nie ma się co oszukiwać, że takie psiaki są po prostu urocze.
Pierwszym z takich psów są ratlerki. To maleńkie pieski, jedne z najmniejszych i najbardziej popularnych domowych psów w mieście. Takie psiaki odznaczają się wysokim stopniem inteligencji, ale również są niezwykle energiczne i wierne swojemu panu. Uwielbiają bawić się z właścicielami.
Innymi psami z tych małych są Yorki. To kolejne czworonogi, którym nie da się oprzeć. Są przesympatycznymi zwierzakami, które łatwo skradają nasze serca i sprawiają, że nie chce ich się oddać.
Jeśli więc szukamy małego psa, to warto po prostu włączyć internet i wpisać w wyszukiwarkę Yorki miniaturki zachodniopomorskie czy ratlerki i bardzo szybko znajdziemy sobie zwierzaka.

Duże psy

Jeśli chodzi o duże psy to jest ich naprawdę masa. Jednymi z większych są bernardyny, które osiągają stosunkowo duże rozmiary. Są to pieski dość leniwe, ale nie ma się co dziwić, w końcu są duże i muszą nosić na sobie bujną sierść. Mimo wszystko mają swój urok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *