Prawidłowe zredagowanie ogłoszenia o zaginięciu psa, jak to zrobić?

Bardzo często w pośpiechu i w niezwykle silnych emocjach trzeba napisać ogłoszenie o zaginięciu. Pomimo całej tej jakże naturalnie bardzo przykrej sytuacji należy pamiętać i pewnych rzeczach i zasadach, aby móc dzięki temu szybciej podejmować dalsze działania w poszukiwaniach.

ogłoszenie o zaginięciu psa jak powinno wyglądać, co powinno w nim się znaleźć

W pierwszych zdaniach tekstowych ogłoszenia o zaginięciu kogokolwiek lub zgubieniu czegokolwiek. Musi być zawsze podana data wraz z opisem miejsca i przybliżonym czasem, w którym miało miejsce to zdarzenie, czyli:

przykład:

Dnia 29 lutego 2020 r.

Uwaga! : Pełna data powinna znajdować się w górnym lewym rogu w treści: ogłoszenie o zaginięciu psa Następnie musi być określony odpowiedni przedział czasowy/ pora oraz miejsce, gdzie to zdarzenie miało miejsce np.:

Około godziny 17. 30 w parku Jurajskim w Krakowie zaginął pies rasy: spaniel.

Następnie należy jak najdokładniej opisać zwierzę (taka sama zasada dotyczy też podczas tworzenia rysopisu ludzi lub opisu zgubionych rzeczy):

Pies jest długowłosy, o jasnym kremowym- rudym umaszczeniu sierści. Jej struktura jest lekko falującą się przy przednich oraz tylnych łapach. Uszy psa są lekko asymetryczne i wystające do góry-lewe ucho ma trzy kropki, natomiast prawe ucho jest trochę dłuższe. W prawym uchu wytatuowany jest numer 155638825 i słowo “Landryl” – bo tak się ten pies wabi. W chwili zaginięcia Landryl miał na szyi niebieską obrożę oraz żółty napis z nr tel. do jego właścicieli.
Pies ma 2 lata, jest troszkę nie ufny, ale łagodny i lubi zabawy z dziećmi.

W dalszej części ogłoszenie należy obowiązkowo podać informacje z aktualnym oraz prawdziwy nr kontaktowy do właściciela lub właścicieli zwierzęcia:

Uczciwego znalazcę proszę o kontakt telefoniczny – z nr telefonu 599-999-999. Dla uczciwego znalazcy psa przewidziana została nagroda pieniężna. – (tutaj można podać konkretny nominał kwoty, jednak nie ma takiego obowiązku lub może być to zupełnie inna rzecz).

Jan Kowalski

W lewym dolnym rogu, na samym końcu w informacjach: ogłoszenie o zaginięciu psa należy podpisać się autentycznym imieniem i nazwiskiem. Niektóre tego ogłoszenia typu mają końcowy podpis, znajdujący się po stronie prawej. To zależy głównie od stylu, będącego w całości -treści takiego ogłoszenia.

Teraz już tylko wystarczy wydrukować zredagowaną następującą treść ogłoszenia na kartkach papieru. Rekomendowany format to: format A4 i w drogę na poszukiwania naszego ukochanego pupila.
Powodzenia!, w jak najszybszym odnalezieniu zwierzęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *