Petsitters to niekończąca się miłość do zwierząt

Jak dobrze, że jest Petsitters, prawda? Nie musisz już zastanawiać się, co zrobić z kotem lub psem, jeśli musisz dokądś wyjechać. Teraz, przy spacerach, też jest ktoś do pomocy. Serwis zawiera profile tylko sprawdzonych opiekunów, wystarczy tylko wybrać swojego!

Szczegółowe informacje możesz  znaleźć  na stronie https://petsitters.pl/. Serwis sam wybierze dla Ciebie odpowiednich kandydatów, wystarczy określić parametry wyszukiwania: to będzie opieka nad kotem lub psem, jakiego rodzaju usługi potrzebujesz (wyprowadzanie, dom tymczasowy, opieka dzienna), terminy świadczenia usług, wybrać miasto zamieszkania (lub miasto, w którym będziesz potrzebować pomocy ze zwierzakiem), określ wielkość zwierzaka (do 5 kg lub 40+ kg).

Opiekun: co ma robić i jak się zorientujesz, że jest dla was odpowiedni?

Wielu właścicieli często przychodzi do nas z następującą listą pytań: „Czy ten czy inny opiekun jest dla nas odpowiedni?”, „Co opiekun zrobi ze zwierzęciem?”, „A co, jeśli się nie dogadają?”. Spróbujemy więc odpowiedzieć na te trzy pytania. Zaczynamy kolejno.

Czy opiekun będzie nam pasować?

W 94% przypadków opiekun i zwierzę stają się przyjaciółmi. Jak pokazuje praktyka, oboje się dopasują i nie musisz martwić się o życie pupila, dopóki nie będziesz blisko niego.

Aby zrozumieć, czy to jest wasz opiekun, czy nie, zwierzę i opiekun powinni zapoznać się przed rozpoczęciem  opieki.  Jak to się stanie, możesz sam zdecydować. Jeśli szukasz opiekuna dla psa, przedstaw go swojemu psu na spacerze po neutralnym terenie. Zobaczysz, jak Twój pupil zareaguje na nieznajomego + będziesz mógł ocenić stosunek opiekuna do pupila.

Jeśli masz kota, zaproś opiekuna do siebie, aby zwierzę nie przeżywało dodatkowego stresu w drodze. Pozwól przyszłej «niani» pogłaskać kota, niech spróbuje go nakarmić i pobawić się z nim. Znajomość jest konieczna, abyś był spokojny o swojego zwierzaka, dopóki nie wrócisz do niego.

A jeśli zwierzę nie dogada się z opiekunem?

Oj, to zaledwie 6% przypadków, ale są i nie będziemy Cię oszukiwać. Jest to niezwykle rzadkie, ale są chwile, kiedy zwierzę i opiekun nie zakochają się w sobie od pierwszego wejrzenia. Na przykład kot mieszkał z «nianią» przez długi czas, a pies, z którym opiekun przyszedł się zapoznać, nie może go znieść (zwierzęta wyczuwają zarówno przyjaciół, jak i wrogów). W takim przypadku warto wybrać innego odpowiedniego kandydata.

Co opiekun będzie robić ze zwierzęciem?

Nakarmi, pobawi się z nim, zaopiekuje się, wyjdzie z nim na spacer, w razie potrzeby zabierze do weterynarza lub groomera. A co najważniejsze, prześle zdjęcia i relacje wideo, aby rozłąka z pupilem przebiegła jak najsprawniej.

Petsitters – z miłością do waszych czworonożnych druhów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *