Koty syjamskie i ich osobowość

Wszystkie koty są indywidualistami, nawet w obrębie tej samej rasy, więc nie każdy kot syjamski zachowuje się tak samo. Istnieją jednak określone cechy temperamentu kotów syjamskich, których można się spodziewać u kotów tej rasy.

Inteligentny i czuły

Jeśli chodzi o koty syjamskie charakterystyka, to rasa ta jest uważana za jedną z najbardziej inteligentnych. Koty syjamskie to ciekawskie zwierzęta, które z pewnością zechcą zwiedzić każdy zakątek domu w ramach swojej dociekliwej natury. Z tego powodu trzeba mieć pewność, że dom jest dobrze zaopatrzony w akcesoria dla kotów, takie jak drapaki, interaktywne zabawki oraz półki dla kotów, aby zapewnić im rozrywkę. Bardzo dobrze znoszą trening, zwłaszcza z treserem, i mogą nauczyć się wielu sztuczek i zachowań. Koty syjamskie są bardzo czułą rasą i będą dobrym wyborem dla kogoś, kto chce kota, który będzie okazywał czułość i przywiązanie. Wredne i niezależne to słowa, które rzadko słyszy się o kotach rasy syjamskiej. Są jedną z nielicznych ras kotów, które zostały opisane jako „podobne do psów” ze względu na ich skłonność do podążania za swoimi właścicielami z pokoju do pokoju i ogromną lojalność. Są też bardzo milutkie i uwielbiają przytulać się do ludzi i innych zwierząt.

Nadmierne przywiązanie i wymagające zachowanie

Bardzo czuła natura kota syjamskiego może stać się problemem, ponieważ wiadomo, że koty te są zbyt skupione na swoich właścicielach i nie radzą sobie dobrze, gdy są pozostawione same. Mogą cierpieć na depresję i lęk, jeśli zdarza się to zbyt często. Mogą również nadmiernie skupiać się na jednej osobie w gospodarstwie domowym, co w przypadku posiadania kolejnego kota, innego zwierzaka lub obecności innego człowieka, może powodować u kotów syjamskich zazdrość.

Jeśli chce się przywieźć do domu kotka syjamskiego, warto adoptować dwa, jeśli nie ma się jeszcze innych zwierząt. Należy upewnić się, że spędza się tyle samo czasu z oboma kotami oraz że wszyscy członkowie gospodarstwa domowego opiekują się, i bawią się z kotami, aby uniknąć nadmiernego przywiązania do jednej osoby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *