Jakie składniki domowe pomogą na świerzb u psa?

Domowe sposoby na świerzb u psa

Musimy zaznaczyć że Świerzb jest bardzo zaraźliwy, więc stosując leczenie chociażby domowymi sposobami musimy być bardzo uważni pod względem późniejszego wyjścia z psem na spacer.

Co w lodówce to pomoże?

Tak się składa że dużo Naszych produktów w lodówce zawiera sporo witamin które również mogą pomóc naszemu psu by uporać się tymczasowo ze świerzbem. Pierwszym sposobem będzie wsadzenie sześciu ząbków czosnku do wody i dodać skórkę z cytryny, pozostawić na noc gdzie następnego dnia nałożyć na chore miejsca. Dzięki temu sposobowi pozwoli Nam to zabić pasożyty i jednocześnie rany psa szybciej się zagoją.
Kolejnym dobrym sposobem może się okazać żel aloesowy który działa przeciwpasożytniczo, należy go nakładać 2 razy dziennie na chore miejsca.
Miód z kolei zatrzymuje proces mnożenia się pasożytów i pozwala spokojnie się goić ranom i również nakładamy go bezpośrednio na rany.
O kąpieli pupila nie trzeba wspominać, chłodna woda z mydłem będzie działać kojąco na jego rany i jednocześnie ukoi moment w drapaniu, lub też możemy dodawać parę kropelek octu jabłkowego do karmy.
Jak widać mamy sporo domowych sposobów na świerzb u psa które są dosyć skutecznie i chociaż lepiej jest stawiać na opiekę weterynarza to nie zawsze Sobie możemy na to pozwolić ze względu na różne sytuacje, szczególnie że specjalne leczenie może być kosztowne. Właśnie dlatego czasem warto używać bezpiecznych i sprawdzonych domowych sposobów i obserwować przebieg leczenia.

W posiłku każdego psa powinny znajdować się odpowiednie witaminy. Jaka jest ich rola w diecie naszych czworonogów? Więcej informacji znajdziesz na mojamiska.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *