Jakie atrakcje oferuje stolica Malezji?

Kuala Lumpur to stolica Malezji, która liczy aż 7 milionów ludzi. Jest to więc ogromne miasto, znacznie większe od naszej stolicy czyli Warszawy. Dziś Kuala Lumpur jest częstym punktem wakacyjnych podróży. Warto więc sprawdzić jakie atrakcje ma dla nas to miasto.

Atrakcje Kuala Lumpur

Kuala Lumpur atrakcje są następujące:

  1. Twin Towers. Jest to na pewno największa atrakcja całej Malezji i wizytówka Kuala Lumpur. Do roku 2004 były to bowiem największe wieżowce na świecie. Obie wieże mają 452 metry i mają po 88 pięter. Na 41 i 42 piętrze znajduje się połączenie miedzy obiema wieżami czyli most. Wieże mają nowoczesny charakter, który wpleciony jest w islamskie motywy. Ciekawostką może być fakt, że obie wieże budowane były przez różne firmy. W ten sposób rząd Malezji chciał wprowadzić konkurencję i przyśpieszyć pracę nad wieżami.
  2. Centrum Handlowe Suria KLCC. To centrum handlowe mieści się w twin towers i jest najpopularniejszym centrum zakupowym w mieście. Posiada on aż 6 pięter, co czyni go największym centrum handlowym w Malezji. Na miejscu znajdziemy nie tylko sklepy. W tym centrum bardzo popularne są też kina, restauracje z całego świata. Jeżeli chodzi o sklepy to każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Są bowiem tutaj sklepy najważniejszych marek odzieżowych na świecie.
  3. KL tower. Ta wieża znajduje się koło twin towers. Jest to muzułmańskie obserwatorium księżycowe, które służy do wyznaczenia dat świąt zgodnie z kalendarzem religii Islamu. Na samej górze, znajduje się odbiornik radiowy oraz punkt widokowy, który przez wielu uznawany jest za znacznie lepszy niż ten na twin towers. Istnieje tam też świetna restauracja. Jest ona słynna na całym świecie dzięki temu że jest obrotowa czyli obraca się o kąt 360 stopni, oferując znakomite panoramiczne widoki na miasto. Wieża ma aż 420 metrów wysokości jest więc drugą najwyższą wieżą w mieście zaraz po twin towers.
  4. Dzielnica Chinatown. Jest to dzielnica chińska, która na chwilę zabierze nas w podróż do Chin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *