Jaki wybrać pokarm dla rybek akwariowych? – poradnik

Karmienie to najprzyjemniejszy moment dla każdego akwarysty. To wtedy właśnie mamy możliwość na spokojnie obserwować ryby w pełnej okazałości. Podczas karmienia możemy dowiedzieć się, czy zachowują się naturalnie, czy niczego im nie brakuje, czy są zdrowe i zadbane. Nie wiesz, jaki wybrać pokarm dla rybek akwariowych? Zastanawiasz się, czy lepiej wybrać pokarm suchy, czy żywy? A może twoje rybki będą bardziej zadowolone z pokarmu mrożonego? Poznaj ogólne zasady karmienia i dowiedz się, jaki wybrać pokarm dla rybek akwariowych.

Jaki wybrać pokarm dla rybek akwariowych – ogólne zasady

Pokarm dla rybek akwariowych powinien być dobrany dla konkretnego gatunku ryb, które hodujemy. Masz do wyboru pokarm suchy, mrożony, żywy, roślinny. Jeśli nie jesteś do końca pewny, który rodzaj pokarmu będzie najodpowiedniejszy dla twoich zwierzątek, sprawdź to. O tym, jaki pokarm dla rybek akwariowych będzie odpowiedni przeczytasz w poradnikach dla akwarystów, artykułach na stronach tematycznych. Możesz też po prostu kupić kilka rodzajów pokarmu i samodzielnie przekonać się o tym, który najbardziej posmakuje twoim rybkom.

W sklepie zoologicznym All4Pets znajdziesz pokarm dla rybek akwariowych oraz wszystkie niezbędne akcesoria do urządzenia akwarium pod adresem: https://all4pets.com.pl/57-karma-dla-ryb

Suchy pokarm dla rybek akwariowych

Pokarm dla rybek akwariowych w formie suchej karmy nadaje się dla większości gatunków ryb. Jest on wysokowartościowy i występuje w postaci płatków, granulatu lub tabletek. Małe gatunki ryb najchętniej jedzą płatki. Zanim wrzucimy je do akwarium warto rozetrzeć je między palcami. Suchy pokarm dla rybek akwariowych uwielbiany jest także przez krewetki i inne skorupiaki.

Mrożony pokarm dla rybek akwariowych

W sklepach zoologicznych bardzo dużą popularnością cieszy się mrożony pokarm dla rybek akwariowych. Pokarm mrożony to najczęściej bezkręgowce pochodzące z chowu naturalnego lub specjalnych hodowli.
Mrożony pokarm dla rybek akwariowych jest równie wysokowartościowy jak pokarm suchy. Karmiąc swoje rybki takim pokarmem, pamiętany jednak o urozmaiceniu. Zwierzęta wodne podobnie jak ludzie, nie lubią monotonii. Można wyróżnić następujące rodzaje pokarmu mrożonego:
– rozwielitki – jest bogaty w substancje balastowe, złożony z planktonowych skorupiaków
– oczliki – są to także skorupiaki, ale o większej wartości odżywczej niż rozwielitki
– larwy solowców- można je także samodzielnie hodować na pokarm dla swoich rybek
– larwy komarów – mają całkiem sporą wartość odżywczą.

Żywy pokarm dla rybek akwariowych

Żywy pokarm dla rybek akwariowych najbardziej nadaje się dla małych gatunków ryb, które mają odruch chwytny dopiero wtedy, gdy same zapolują na pożywienie. Oczywiście te gatunki równie chętnie będą jeść płatki czy pokarm mrożony, raczej chodzi tutaj o urozmaicenie. Jeśli chodzi o żywy pokarm dla rybek akwariowych to jest on specjalnie pakowany w woreczki foliowe i nadaje się do przechowywania przez kilka dni w lodówce. Nie da się ukryć, że jednak największą wartość będzie miał świeżo złapany żywy pokarm dla rybek akwariowych. Jeśli mieszkamy na wsi lub mamy swój własny staw, jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, bo możemy samodzielnie złapać taki żywy pokarm.

Pokarm dla rybek akwariowych, dla kogo roślinny?

Jeśli mamy w swoim akwarium krewetki to roślinny pokarm dla rybek akwariowych będzie doskonałym wyborem dla nich. Krewetki żywią się rozkładającymi częściami roślin, dlatego roślinny pokarm im posmakuje. Roślinny pokarm dla rybek akwariowych, mogą stanowić glony i bakterie, których małe rybki i krewetki będą szukać w mule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *