Jak zaaranżować przedpokój?

Zwykle niewielki, a do tego wąski – standardowy przedpokój może przysporzyć właścicielom trudności podczas aranżacji. Jak go urządzić, aby spełniał swoją funkcję, a jednocześnie budził uznanie gości? Przedpokój to pomieszczenie, które wprowadza nas do właściwej części domu bądź mieszkania. Zazwyczaj nie stanowi odrębnego pokoju (zwłaszcza przy niewielkim metrażu). Jedynie otwiera się mniej lub bardziej na salon czy kuchnię, zapraszając odwiedzających do wnętrza. Powinien być urządzony funkcjonalnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie go tak, aby wystrój współgrał z pozostałymi strefami.

Jak urządzić przedpokój w bloku?

Posiadacze mieszkań w bloku nie mogą najczęściej przeznaczyć na przedpokój zbyt wiele miejsca. Co się z tym wiąże, muszą starannie zaplanować każdy fragment dostępnej przestrzeni. Dysponując ograniczonym metrażem (a nierzadko też budżetem), trzeba przemyśleć projekt wnętrza. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kompaktowe meble, lekkie, wytrzymałe oraz o odpowiednich wymiarach. Przykładowo, szafa nie może być zbyt duża, a szafka na buty – zbyt głęboka. Nie ma przy tym znaczenia uroda mebla. Nawet najpiękniejsze wyposażenie nie będzie prezentować się korzystnie tam, gdzie brakuje na nie miejsca.

Poza meblami znaczenie ma kolorystyka. Przedpokoje w blokach często nie posiadają okien, ponadto są długie oraz wąskie. Nawet jeśli zdecydujemy się urządzić mieszkanie w ciepłych, ciemniejszych barwach, przedpokój lepiej optycznie powiększyć jasnym kolorem ścian. Warto wziąć pod uwagę kamień dekoracyjny na ścianę w przedpokoju. Może w prosty sposób ożywić tę strefę, szczególnie gdy postawimy na jasne odcienie.

Jak zaaranżować otwarty przedpokój?

Kamień zastosowany na ścianie sprawdza się w większości wnętrz, zarówno w przedpokoju, jak i salonie, kuchni czy sypialni. Jeżeli nasz przedpokój wychodzi na mieszkanie, ozdobienie jego ścian kamieniem będzie ciekawym akcentem. Ten motyw rewelacyjnie pasuje do minimalistycznych aranżacji. Wygląda pięknie, zestawiony z białymi lub szarymi ścianami. Dodaje charakteru mieszkaniom w stylu nowoczesnym oraz industrialnym. Przy jego pomocy z łatwością można stworzyć niezwykle przytulne, klimatyczne wnętrza. Miłośnicy klasyki lub eklektyzmu mogą sięgnąć po inne warianty, np. cegłopodobne płytki bądź dekoracyjny kamień gipsowy.

Klasyczny wygląd kamienia przypadnie do gustu zwolennikom ponadczasowego wystroju. Z kolei surowe odmiany (np. beton) spełnią oczekiwania fanów śledzenia trendów w architekturze wnętrz. Zróżnicowana oferta pozwala każdemu wyszukać rozwiązanie, które będzie dla niego najbardziej odpowiednie.

Co na ścianę w przedpokoju?

Poza kamieniem, na ścianie przedpokoju można umieścić inne materiały. W zależności od osobistych preferencji, potrzeb oraz możliwości finansowych, właściciele mogą zainwestować w płytki, samoprzylepne panele albo tapety winylowe czy na fizelinie. To zaledwie kilka z wielu opcji. Ważne, aby materiał był wytrzymały i odporny na uszkodzenia (np. zarysowania, otarcia od ubrań, butów etc.). Dobrze, jeśli będzie można bez problemu usuwać z niego zabrudzenia. Tylko od mieszkańców zależy, na który wariant finalnie się zdecydują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *