Gdy zagubi się nasz pupil

Jednym z najgorszych koszmarów właściciela czworonoga jest jego zaginięcie. Szukanie zwierzaka połączone jest z bezsilnością i bezradnością. Do tego dochodzi stres i obawa, że coś mu się stało. Warto jednak mniej panikować, a więcej działać. Przykładem konkretnej czynności, która może z dużą dozą prawdopodobieństwa przynieść wymierny skutek w postaci odnalezienia psa lub kota, jest rozmieszczenie w różnych miejscach ogłoszeń.

 

Wiele osób intuicyjnie zdaje sobie sprawę jak napisać ogłoszenie o zaginięciu psa i co musi znaleźć się w jego treści. Oczywiście pierwsze co podajemy to opis wyglądu psa, ponieważ jest to coś co każdy zauważa w pierwszej kolejności. Jeśli pies ma jakieś znaki szczególne, łatki, plamki, kolorową obrożę i tym podobne również należy to uwzględnić. To pozwoli rozpoznać naszego czworonoga spośród innych podobnych. Jeśli pies jest rasowy, oczywiście podajemy rasę, jeśli to kundelek podajemy jak jest duży i typie jakiej rasy. Można napisać, jeśli pies reaguje na swoje imię, jak się wabi.

 

Może ktoś, kto go będzie widział zwróci jego uwagę wołaniem. Również ważne jest gdzie zamieszczamy ogłoszenia. Dobrze jest zrobić to w okolicy, ale też w Internecie. Być może któryś z naszych znajomych usłyszy od kogoś o zaginionym psie i skojarzy ten fakt z naszym ogłoszeniem. Ogłoszenia dobrze jest wzbogacić zdjęciem zwierzaka, które pomoże go rozpoznać. Dobrze jest, gdy na zdjęciu widać znaki rozpoznawcze psa, bo wtedy jest jeszcze bardziej rozpoznawalny. Można podać wiek psa, bo większość ludzi potrafi w przybliżeniu rozpoznać, czy zwierze jest młode, czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *