Dobry weterynarz to gwarancja zdrowia twojego pupila

Każdy, kto w sposób odpowiedzialny zajmuje się zwierzęciem domowym musi pomyśleć o wyborze dobrego weterynarza. Nie można traktowa c pomocy weterynaryjnej wyłącznie jako pogotowia ratunkowego – kiedy nagle zwierzę zachoruje czy ulegnie wypadkowi. Nasz pupil podobnie jak człowiek powinien przechodzić okresowe badania i pozostawać pod stałą opieką lekarza weterynarii. Weterynarz dla zwierzęcia jest jak lekarz dla człowieka – powinien go poznać i czuwać od urodzenia aż do podeszłego wieku. Dobry weterynarz nie tylko leczy ale doradza jak zajmować się zwierzęciem, jaką dietę stosować, jak dbać o jego zdrowie na co dzień. Ważne jest aby weterynarz był dostępny o różnych porach, a także, szczególnie w przypadku większych zwierząt mógł zaoferować wizytę domową. Odpowiednie podejście do czworonożnego pacjenta, empatia i życzliwość to cechy niezbędne w zawodzie weterynarza.

Jak znaleźć dobrego weterynarza?

Weterynaria, podobnie jak medycyna ludzka posiada pełną gamę specjalności. W bardziej skomplikowanych przypadkach nie wystarczy opieka jednego lekarza. Po wstępnej diagnozie weterynarz powinien wystawić skierowanie na odpowiednie badania po których kontynuowane będzie leczenie zwierzęcia. Transport zwierzęcia na wizytę lekarską, potem na badania i w końcu na kolejną wizytę może sprawiać wiele problemów. Dlatego idealnym wyjściem z niełatwej sytuacji jest klinika weterynaryjna, która w jednym miejscu świadczy wszystkie niezbędne usługi. Weterynarzwesoła.pl to miejsce, które może zagwarantować pełną opiekę, badania i porady lekarskie pod jednym adresem. Przyjmują tu specjaliści w zakresie : diagnostyki laboratoryjnej (w tym wykonuje badania wykrywające choroby odkleszczowe), radiologii, USG, kardiologii, położnictwa, stomatologii, okulistyki, medycyny ogólnej i zabiegów chirurgicznych, ortopedii. W klinice weterynarzwesola.pl można skorzystać także z usług pielęgnacyjnych i porad w zakresie opieki i właściwego żywienia zwierząt domowych. Weterynarze z weterynarzwesoła.pl pracują także w soboty, udzielają porad telefonicznych i wyjeżdżają na wizyty domowe.

Kiedy potrzebny jest weterynarz?

Każde niepojące zmiany w wyglądzie i zachowaniu zwierzęcia to sygnał, że należy skorzystać z pomocy weterynarza. Pierwszym krokiem będzie telefon i przedstawienie objawów lekarzowi, który umówi się na wizytę. Wówczas trzeba przygotować historię poprzednich leczeń i zwierzę (najlepiej na czczo) zawieźć do lekarza. Po wizycie w Weterynarzwesola.pl otrzyma wydruk z wynikami badań, zaleceniami w zakresie opieki nad zwierzęciem oraz recepty na niezbędne lekarstwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *