Dlaczego warto kupować przysmaki treningowe dla psa?

Nasze psiaki bardzo często traktujemy jak członka rodziny. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oddajemy naszym czworonogom całe serca troszcząc się od nich, karmiąc, wprowadzając na spacery, a nawet przytulać się do nich i spać z nimi. Miłość do psów jest przeważnie bardzo silna, ale też same psy oddają nam wiele z tego uczucia. Chcąc zadbać o swojego psa, należy karmić go wartościowymi rzeczami, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie są zalety karmienia psa przysmakami treningowymi. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Przysmaki treningowe to świetna przekąska

Wyprowadzając psa na spacer zawsze warto wziąć ze sobą drobne przekąski, nawet w ramach czystej edukacji psa, aby nie jadł tego, co jest porozrzucane po różnych miejscach. Często bywają to różnego rodzaju trutki, które szkodą naszym czworonogom, co powoduje wizyty u weterynarza bądź jeszcze bardziej poważniejsze komplikacje zdrowotne. Przysmaki treningowe dla psa to świetny sposób na to, by dostarczać mu również wartościowych mikroelementów, które będą budować oraz wzmacniać kości. Dodatkowo będą przepysznym smaczkiem dla psa, który już niekoniecznie będzie chciał jeść wszystko to, co napotka na swojej drodze.

Gdybyśmy mieli powiedzieć jaka jest zaleta tej przekąski, to przede wszystkim powiedzielibyśmy, że przysmaki treningowe dla psa są czymś, co zdecydowanie powinno pojawiać się w diecie naszych psów. Nie można zmuszać go tylko do jedzenia jednego rodzaju karmy bądź ewentualnie dwóch czy trzech rodzajów posiłku. Przysmaków dostępnych na PetFoods jest tak wiele, że można zakupić kilka opakowań i dostarczać różne jej rodzaje. Należy jednak tutaj pamiętać, aby wybierać takie produkty, które są przeznaczone dla konkretnego rodzaju psów.

Przysmaki to również forma nagrody

Często chcemy wytresować tak zwierzę, aby reagowało zgodnie z naszym zamysłem. Nie zawsze się to udaje, jednak jeżeli pojawiają się sukcesy, to należy to robić w taki sposób, aby zwierzę było nagradzane w momencie, gdy zrobi coś dobrego. Może być to forma nagrody za dobre sprawowanie przy treningu aportu czy też siadania na komendy. Takie przysmaki będą z czasem dla psiaka motywacją, że warto zrobić to, o co prosi właściciel, ponieważ w ramach posłuszeństwa będzie odpowiednia nagroda.

Trzeba podkreślić, że istotne jest tutaj to, aby zbytnio nie rozpieszczać psa. Jeżeli będziemy codziennie po kilka razy dawać taką nagrodę, to straci ona z czasem na znaczeniu i pies będzie podchodzić do tego na zasadzie, że i tak czy siak dostanie pyszną przekąskę treningową, bo tak jest zawsze. Najważniejsze jest to, aby na samym końcu pies złapał samokontrolę oraz potrafił reagować zgodnie z życzeniami swojego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *