Dlaczego kotki potrzebują drapaka?

Koty potrzebują drapać już od najmłodszych lat z dwóch powodów, głównie dlatego, że to pozwala im oczyszczać pazurki ze złuszczających się martwych warstw płytek. Dzięki temu stają się ostrzejsze i krótsze. Drugim powodem jest za znacznie terytorium poprzez drapanie. Podczas drapania koty zostawiają nie tylko ślady pazurów, ale także zapach tak zwane feromony. Jest to naturalny proces u kotów, nawet jeśli pazurki są obcięte, to kot będzie chciał zaznaczyć swoje miejsce. Warto wtedy pomyśleć o tym i zafundować mu jego własny drapak dla kota. Dla kotów niewychodzących najlepsze są najwyższe drapaki pod sufit, ponieważ da im to możliwość wspinaczki i ćwiczenia mięśni.

Co kotki najczęściej drapią?

Koty preferują powierzchnie pionowe, na które mogą się wspiąć, oprzeć się co dodatkowo doda odrobinę gimnastyki ich mięśniom. Przemyśleliśmy to, dlatego stworzyliśmy drapaki dla kotów, wielopoziomowe, wysokie do 250 centymetrów.


Kolejną istotną cechą są miejsca duże i najbardziej skupiające wzrok w pomieszczeniu. Nasze drzewka dla kota na pewno takie są! Drzewko przypomina architekturą pałac, a zarazem plac zabaw dla kotów. Są schodki, drabinki czy pluszowe domki z okienkiem, tak aby kot mógł obserwować lub wystawić łapkę podczas zabawy. Pamiętajmy, że nasze zainteresowanie zwiększy też chęć korzystania z drapaka dla kota. Koty uwielbiają korzystać z miejsc cieszących się zainteresowaniem ludzi, dlatego zatrzymajmy się na chwilę, aby pobawić się z pupilem doczepioną myszka czy zaczepić go drapiąc w element. Koty są takie zabawne, kiedy się bawią! W więzi z tak dostojnym zwierzęciem warto też wzmacniać, dając mu miejsce przytulne, w którym będzie mógł być wyżej niż krzesło czy sofa. Da mu to poczucie bezpieczeństwa w chwilach, kiedy na przykład przyjdą goście lub jest włączony odkurzacz. Najlepszym miejscem byłby salon, ponieważ tam spędzamy najwięcej czasu, ale można spróbować też innych pomieszczeń, w których kot drapał.

Stylowy, stabilny, sizalowy.

Drzewko dla kotów wykonane z linki sizalowej o dużej grubości to główny materiał na drapak. Jest pochodzenia roślinnego i spełnia warunki bycia przyjaznym środowisku. Bezpieczny dla kotów oraz dla nas, bo nic się nie osypuję na ziemię. Linka przypomina naturalne powierzchnie drzewa, co sprawia, że kot chętniej korzysta z takiego tworzywa z uwagi na jego dziki instynkt. Pluszowe domki i wykończenia są miłe w dotyku, tworzą przyjemne i ciepłe miejsce przypominające dotyk innego zwierzątka, co przy towarzyskich pupilach sprawi się doskonale.


Stabilność to kolejny ważny aspekt, nad którym pracowaliśmy w naszym drapaku dla kota. Solidne platformy pomimo obciążenia w postaci licznych atrakcji, mogą stać spokojnie, nawet jeśli przebywa na niej więcej niż jeden kotek. Każdy element jest przymocowany tak, aby przy mocniejszym szarpnięciu czy drapaniu wszystko mogło przetrwać wiele lat. Jakość jest dla nas ważna nie tylko ze względu na kotki, ale również dla Państwa, aby uniknąć stresu o to, że drapak się przewróci i coś zniszczy. Mówi się, że im większe, tym lepsze i tak jest właśnie z naszymi drzewkami dla kotów. Nasze pociechy na pewno nie przejdą obojętnie obok kilku poziomowego dwumetrowego drzewka, tak samo jakby nie zrobiłyby tego na dworze. Koty to miłośnicy, chodzenia na wysokości, polowania, dlatego zamontowaliśmy pasujące kolorystycznie myszki i linki, aby urozmaicić kotkom dzień. Oprócz zabawek są przede wszystkim schodki i drabinki, z myślą o małych kociakach i kocich seniorach, da im to bezpieczny dostęp do każdego pięterka drapaku dla kotów i uczyni drzewko dla kota wieloletnim miejscem relaksu. Duży wybór kolorów i motywów, pasujących do każdego wnętrza kolorowego, jak i stonowanego. Możemy wybrać również, jak bardzo rozbudowany będzie drapak, dla jednego kotka, czy może mamy więcej pupili. Drapak dla kotów jest wysoki, ale nie zabiera dużo przestrzeni, nawet w mieszkaniu w bloku sprawdzi się świetnie. Cała konstrukcja waży w zależności od modelu od 12 do 35 kilogramów. Każdy model ma prosty i intuicyjny montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *