Boliwia – 4 największe atrakcje turystyczne

Boliwia to wyjątkowy cel podróży. To państwo Ameryki Południowej, które oferuje wiele ciekawych miejsc, jednak wciąż nie jest popularnym kierunkiem podróży Polaków. Nieco dzikie, nieznane tereny sprawiają, że staje się jednak wymagającym celem podróży dla wszystkich, którzy chcą poznać kulturę Boliwijczyków i przeżyć niesamowitą przygodę w tym niedocenianym państwie. Przedstawiamy cztery największe atrakcje turystyczne Boliwii!

1. Solna Pustynia

Boliwijska pustynia solna Salar de Uyuni to największe tego typu miejscu na świecie. Powstało ono po wyschnięciu jeziora mieszczącego się na wysokości 3653m n.p.m. Pustynia rozciąga się na obszarze ponad 10 tysięcy kilometrów kwadratowych. To malownicze miejsce w niektórych rejonach przypomina ogromne lustro, przez co doceniane jest przez fotografów z całego świata.

2. Droga Śmierci

Droga Śmierci Boliwia to wspaniała gratka dla wszystkich, którzy chcą poczuć wyrzut adrenaliny. El Camino de la Muerte jest drogą ciągnącą się na 64km długości, stanowi wyzwanie dla rowerzystów i fanów trekkingu. Średnio dochodzi tu do 300 wypadków rocznie, jednak nie powstrzymuje to najodważniejszych śmiałków, dla których podróż tą drogą to ukoronowanie wizyty w Boliwii.

3. Targ Czarownic

Targ Czarownic to unikalne miejsce na mapie Boliwii. Mieści się w miejscowości La Paz. Znajdziemy tutaj magiczne amulety chroniące przed złymi siłami, składniki do magicznych eliksirów czy książki i podręczniki dla początkujących i zaawansowanych magów. Miejsce to nie jest przeznaczone dla osób wyjątkowo wrażliwych – na miejscu powszechnie sprzedaje się m.in. ususzone lub zakonserwowane fragmenty ciał zwierząt.

4. Laguna Colorada

Laguna Colorada jest jeziorem, które zachwyci wszystkich miłośników natury. Niezwykłość tego miejsca polega na intensywnej, bordowej barwie wody. Przy odrobinie szczęścia możemy zaobserwować tu stada dzikich flamingów. Laguna Colorada to miejsce rodem z pocztówki, które zachwyca turystów i stanowi jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Boliwii.

Boliwia to również państwo, które warto zwiedzić ze względu na wyjątkową kulturę i niesamowitą kuchnię. Z pewnością podróż do tego miejsca na zawsze pozostanie w pamięci każdego podróżnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *