Adopcja

Chyba każdy będąc dzieckiem marzył o tym, aby mieć swoje zwierzątko. Czasem to marzenie spełniane było od razu, a czasem trzeba było spełnić je już we własnym życiu dorosłym. Jednak jest to dość uniwersalna fantazja.

Skąd wziąć psa?

Najczęściej decydujemy się na pieska. Może to być pies konkretnej odmiany, natomiast często są to po prostu mieszańce. Mimo wszystko zwierzęta czują, przywiązują się i potrzebują opieki. Dlatego trzeba im ją zapewnić. Można zaadoptować psa ze schroniska. Dzięki czemu bierzemy zwierzątko z pełną dokumentacją. Psów w schroniskach jest bardzo wiele i wszystkie potrzebują domu. Warto postarać się zapewnić godne życie chociaż jednemu z nich.

Inne opcje

Możemy popytać również znajomych. Bardzo często jest tak, że po prostu ktoś chce oddać pieska w dobre ręce i możemy wtedy go przygarnąć. To świetna opcja ponieważ zazwyczaj wiemy już wiele o naszym czworonogu, więc łatwo się przystosować do niego.
Mamy również możliwość wykorzystania ogłoszeń typu przyjmę psa . Pisząc takie ogłoszenie i zamieszczając w internecie np. na stronach portali społecznościowych, mamy bardzo duże szanse na to, że zgłosi się do nas ktoś, kto będzie chciał oddać w nasze ręce swojego czworonoga. To dość popularna opcja, która cieszy się naprawdę wysokim zainteresowaniem. Może warto więc z niej skorzystać?
Tak naprawdę mamy wiele możliwości, aby zostać opiekunem czworonoga. Trzeba tylko chwili cierpliwości i świadomości, gdzie możemy szukać naszego potencjalnego pupila. To wcale nie takie trudne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *