Zdrowe karmienie Twojego gada

0

Wszyscy wiedzą, że sukcesem każdej hodowli jest odpowiednie karmienie swojego podopiecznego, na które składa się wybór odpowiedniej karmówki, witamin i wapnia. Dlatego problemy, które powstają przy nieodpowiednim karmieniu, zauważamy dopiero wtedy, gdy jest już za późno.

Dla przeciętnej jaszczurki wybór zwierzęcia karmowego nie ma raczej znaczenia, ale dla nieprzeciętnego terrarysty odpowiednia karmówka ma decydujące znaczenie.

Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór zwierząt karmowych, a może nawet bardziej niż owadów karmowych,  wybór dobrego  hodowcy karmówki. Ponieważ w im lepszej kondycji są zwierzęta karmowe, tym wyższa będzie ich wartość odżywcza. A jakość karmówki w prosty sposób przekłada się na kondycje i zdrowe życie naszego gada. Dlatego o owady karmowe należy dbać, podając im pełnowartościowy pokarm. I nie zapominać o stosowaniu odpowiedniej suplementacji przed skarmieniem.

Większość osób twierdzi, że podstawą zdrowego karmienia jest urozmaicona dieta, ale czy na pewno? Patrząc na gekona lamparciego, agama brodata lub węże można wyciągnąć inne wnioski, ale być może są to wyjątki potwierdzające regułę.

Chciałbym abyśmy w tym wpisie podawali namiary do hodowców zwierząt karmowych, sklepów terrarystycznych, które są godne polecenia:)

 

Pozdrawiam

Michał „Azzurreeuss”

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

17 − 5 =