terrarystyka sklep – czyli co i gdzie kupować ?

1

Cyklicznie co jakiś czas dostaję emaile, typu: Michał możesz polecić dobrego hodowcę kameleonów, agam, karmówki, XYZ ? lub możesz polecić kogoś od terrari ?Ogólnie pytacie mnie, gdzie kupić to, albo tamto.. Oczywiście wybór odpowiedniego dostawcy karmówki, lub hodowcy zwierząt ma kluczowe znaczenie o tyle znalezienie takiej zaufanej osoby nie jest już tak proste.. Czym ja się kieruję przy wybieraniu sklepu z terrarystyką ?? Zobacz sam..

W obecnych czasach, z zakupami nie ma problemów, można kupić wszystko i wszędzie. Reszta to już tylko kwestia pieniędzy – i tak myśli większość ludzi, bo w dużej części jest to prawda.. W Krakowie jest tak wiele sklepów zoologicznych- naprawdę można zwariować :P ja kupuję tylko w kilku, max 2-3, reszta to zakupy przez internet.

Druga strona medalu przy wyborze sklepu terrarystycznego

I to na co ja zwracam uwagę:

terraria w sklepie terrarystycznym

1. Czy ekipa wie co sprzedaje, chodzi tu o ogólną kompetencję obsługi. Nie raz dane mi było wejść powiedzieć poszukiwaną frazę :) zobaczyć wielkie oczy u sprzedawcy i wyjść:P
2. Jeśli kupuję zwierzęta, to patrzę na czystość terrariów i ogólny stan wszystkich zwierząt, jeśli jest dobry zostaję dalej.
3. Cena, niektóre sieciówki lub sklepy w galeriach handlowych mają kosmiczne ceny – tych sklepów unikam.

To tak wstępnie :) wiele zakupów terrarystycznych dokonuję przez internet.. Tu jeśli oferent nie ma wypracowanej jeszcze dobrej opini, jestem bardziej ostrożny. Oto najważniejsze rzeczy na, które zwracam uwagę.

Ważne elementy terrarystycznego sklepu internetowego:

 1.  Bezpieczeństwo, czy strona posiada certyfikaty SSL, może pierdoła ale dla mnie istotna.
 2.  Gwarancja żywej dostawy – w przypadku zwierząt i karmówki.
 3.  Szybka wysyłka czyli w 24h.
 4.  Informacje mają być czytelna, kto sprzedaje, gdzie mieszka, ile za przesyłkę itp. wszystko czarne na białym – bez ukrytych kosztów.
 5.  Robienie zakupów musi być proste, widzę klikam, płacę dostaję :) to tak w skrócie.
 6.  Muszę mieć dobry kontakt ze sprzedawcą, czyli odbiera telefony, odpisuje na emaile – szybko, nie mam czasu czekać 24h albo dłużej, a po drugie w takiej sytuacji moje zaufanie spada do takiego sklepu.
 7.  Produkty są ładnie przedstawione i opisane, a cena jest adekwatna :P
 8.  Reklamacje i zwroty – wszystko musi być uwzględnione, a sprzedawca musi brać na siebie potencjalne ryzyko :) Takie sklepy terrarystyczne lubię
 9.  Płatności muszą być szybko, bezpiecznie  i przez internet :) najlepiej paypal.
 10.  Pomoc, czyli jakieś FAQ, lub artykuły  i w ogóle informacje na tematy związane z tematem i problemami jakie mogę napotkać..
 11.  Dobrze gdy dostaje potwierdzenia, że wysyłka jest realizowana oraz informację kiedy mogę się jej spodziewać.
 12.  Promocje, to jest to co lubię do tego jakaś bonifikata starych klientów, tak powinno być w każdym sklepie.
 13.  Przyjazny interfejs, powiązane produkty i to co kupili inni ludzie, bywa to przydatne.
 14.  I to czego bym chciał a jeszcze nie widziałem w terrarystyce, to konferencje online ze sprzedawcami, hodowcami, gdzie będą opowiadać o ciekawych rzeczach, oraz będą rozdawać pomocną i darmową wiedzę :) Bardzo przydatna sprawa.

Heh…Taka moja wizja idealnego sklepu terrarystycznego wynika, że łatwiej mi dogodzić gdy mam do czynienia ze zwykłym sklepem, niż sklepem internetowym. No ale cóż terrarystyka rządzi się swoimi prawami, a w kwestii pieniędzy i zwierząt nie możemy ryzykować..

A jak wygląda wasz idealny sklep z terrarystyką ?

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Discussion1 komentarz

 1. Polecam ten sklep, jako moim zdaniem najlepszy sklep terrarystyczny.
  Właściciel dba o zwierzęta,posiada fachową wiedzę popartą długoletnim doświadczeniem.
  Sklep ma też bardzo dobrą opinie na FB, oraz co ważne dla nas terrarystów- Ceny są naprawdę atrakcyjne, bywają także bonusy.

  Uważam, że warto robić zakupy w tym sklepie:) poniżej link do sklepu oraz link na facebook
  http://www.e-bazyliszek.pl/
  https://www.facebook.com/eBazyliszek

  Pozdrawiam wszystkich terrarystów i proszę sprawdzić linki bo nie jest to jakaś reklama sponsorowana tylko obiektywna ocena.

Leave A Reply

4 × 4 =