Terrarium dla skorpiona

0

Rozumie, że wybrałeś już gatunek skorpiona, jaki chcesz hodować i masz odpowiednią wiedzę na jego temat :) Świetnie, zatem przystępujemy do działania, czyli przygotowujemy terrarium dla skorpiona. Przed przystąpieniem, do budowy terrarium, musimy zadać sobie jeszcze pytanie czy jest to gatunek bardziej pustynny czy bardziej tropikalny, i dostosować do jego wymagań, biotop w terrarium.

Podstawowe elementy wystroju terrarium dla skorpiona

Podłoże, jakiego możemy użyć w zależności od miejsca występowania skorpiona.

Terrarium pustynne: piasek i kamienie

Tropikalne terrarium: włókno kokosowe, korzenie, mech

Musimy zapewnić mu kryjówki w postaci, kamieni korzeni czy połówek kokosa.

Jeśli mamy do czynienia ze skorpionem nadrzewnym, to warto przygotować mu dodatkowe elementy wystroju, pod postacią urządzonej tylnej ściany, dodatkowo wystrój możemy wzbogacić o jakąś korę dębu korkowego, po której skorpiony będą mogły się wspinać oraz,będzie miejscem kryjówki. Idealna sprawa dla skorpionów z rodzaju Babycurus czy Rhopalurus ;)

Wielkość terrarium dla skorpiona i jego funkcjonalność

Musimy pamiętać, że skorpiony posiadają jad, który może być groźny dla człowieka, dlatego terrarium musi być dobrze zabezpieczone, przed otwarciem przez domowników, czy małe dzieci.. Dobrze wykonany zbiornik, będzie miał odpowiednią wentylację, jest to bardzo ważne, aby nie dopuścić do rozwoju grzybów i pleśni.. Siatka wentylacyjna powinna być umieszczona w większej części „sufitu” terrarium, lub w suficie i na ścianie bocznej…

Co do wystroju dla skorpiona, to nie znalazłem lepszego przykładu niż terra zrobione w Rerekumkum Galeria Egzotyczna

terrarium dla skorpiona

 

Terrarium na 6 z + :) Dlaczego ?

1. Odpowiednia wentylacja, z przodu i w suficie (blacha perforowana)

2. Na dnie – widzimy włókno kokosowe, z mchem.. Jest to doskonałe podłoże, które nie tylko zapewnia piękny estetyczny wygląd, ale też odpowiednią wilgotność.

3. Kryjówka dla skorpiona zrobiona z kory dębu korkowego, pięknie wyglądający element dekoracyjny, i prawie niezniszczalny, nie pleśnieje-idealne wyposażenie terrarium, w którym panuje wilgotny klimat.

4. Zagospodarowana tylna ściana, która zwiększa powierzchnię życiową skorpiona.

Czy skorpion umie chodzić po szybach ? Tak jak ptaszniki?

Na szczęście skorpiony nie potrafią wspinać się po pionowych powierzchniach, przez co ich hodowla jest prostsza i stosunkowo bezpieczna. Ale nie oznacza to że skorpiona możemy trzymać w akwarium, małe okazy potrafią się czasem wspiąć po silikonie łączącym szyby. Jeśli bardzo chcemy trzymać skorpa w akwarium, możemy użyć do tego szklanej kuli o odpowiednich rozmiarach. Oczywiście musimy pamiętać o odpowiednim ogrzewaniu i wystroju. Skorpiony w dużych kulach wyglądają niezwykle interesująco :)

Terrarium dla skorpiona musi być bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne – wtedy jest prawdziwą ozdobą mieszkania. Jeśli nie masz umiejętności konstruktorskich, zrobienie terrarium możesz zlecić specjaliście. Mówiąc mu jaki zwierzak tam zamieszka – masz pewność, że wszystko zostanie przygotowane optymalnie, a twoje skorpiony będą czuły się komfortowo.

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

seventeen − 12 =