Rzekotka arlekin – Trachycephalus resinifictrix

0

Pamiętam to jak dziś, chciałem żabę. Drzewołazy mnie przerażały bo naczytałem się, że to trudne w hodowli zwierzaki i takie tam bla bla bla gówno prawda.. Ups, przepraszam. Nie zawsze to co się czyta w internecie jest mądre.

Przerażony drzewołazami sięgnąłem po rzekotkę arlekina.

Dlaczego?
#1. Przeczytałem, że to idealny zwierzak dla początkujących płaziarzy.

#2. Była tania.

#3. Ogólnie zawsze była. W sensie, że zawse była do kupienia, bez większych problemów i pieniędzy. Wydanie kilkudziesięciu złotych za żabkę w porównaniu do ponad stu złotych za drzewoałaza, to argument, który w tamtym czasie przemawiał do mnie bardzo mocno.

#4. Jak laski widziały żabki to zawsze, słyszałem: Ale sweet, kochane, i takie tam.. I wtedy zyskiwałem kilka punktów do empatii, co niezmiernie mi się podobało.

Rzekotka arlekin – Trachycephalus resinifictrix

Ta słodziaśna żabka, mierząca około 10cm długości, jest doskonałym płazem w naszym terrarrium. Ładna, zgrabna, i tak uroczo łapie świerszcze, skaczące po terrarium.

Rzekotka arlekin jest Łatwa w hodowli!??????
No w sumie łatwa. Jak każdy zwierzak, potrzebuje odpowiednich warunków czyli w jej przypadku temp. 24-27 stopni i wysokiej wilgotności. Wysokiej czyli spryskiwanie obficie 3 razy dziennie. Do tego jakiś ciek wodny, wodospadzik i bajka. Nasza żabka w terrarium, będzie jak księżniczka na zamku.

Karmienie owadami karmowymi jak świerszcze, karaczany, małe szarańczki, mole woskowe. Choć generalnie najchętniej podawałbym jej szarańcze. Karaki zakopują się w podłoże, świerszcze zżeraja wystrój i się chowaja pod korek a szarańcza..
Szarańcza jest urocza nieporadna i jak by sama prosi się o pożarcie.

Od razu mówię, że ta łatwość hodowli rzekotek arlekinów jest względna. Bo jak każdy płaz, jest dość delikatna i pewne zakłócenia, lub wypadek losowy albo kara boska może ją uśmiercić. Moja żabka zginęła dość szybko, i do dziś nie wiem dlaczego. Choć spełniłem wszelkie warunki aby zapewnić jej szczęśliwe życie.

Wielkość terrarium.
Terrarium 60x45x50-60 wysokie będzie odpowiednie dla 4-5 żabek. Terrarium gęsto obsadzone roślinami z zagospodarowaną tylną ścianą, będzie doskonałą ozdobą każdego domu. Cieknąca woda, i mamy relaksujący punkt mieszkania, przy którym można odpocząć po męczącym dniu pracy. Jednym słowem RZEKOTKA ARLEKIN pyszności.

foto: Val Saxby Photography

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

1 × one =