Rerekumkum Kraków „Galeria egzotyczna” – opinia o sklepie.

0

Sklepy terrarystyczne mają swój klimat: terraria, świetlówki UVB, witaminy, artykuły do dekoracji i wystroju terrariów i mnóstwo różnorakiej karmówki. Do tego zwierzęta, które muszą być w dobrej formie i mają zapewnione odpowiednie warunki, zgodne z ich wymaganiami. To jest wszędzie i znajdziecie to w każdym szanującym się sklepie. Dla mnie jest to standard, który musi być spełniony aby w takim sklepie dokonać zakupów.

Jednak to czego szukam poza wyżej wymienionymi, to jeszcze coś więcej..

To konkretna wiedza z wąskiej dziedziny jaką jest terrarystyka i charyzma, którą musi posiadać osoba prowadząca sklep. Jeśli znajdę te elementy, to jest to ostatnia część układanki w poszukiwaniu dobrego sklepu terrarystycznego.
A są to cechy, których w wielu sklepach można szukać ze świecą.


„Rerekumkum – Galeria Egzotyczna” – wyprawa do Krakowa.

Padał deszcz i pogoda była zdecydowanie pod przysłowiowym psem..
– kurcze…. znowu przejechałem-  powiedziałem do siebie zbliżając się do ronda.
Jadąc rozpędzonym samochodem alejami Jana Pawła II, można bardzo łatwo minąć to niepozornie z zewnątrz wyglądające miejsce..

Nawróciłem…  Jest udało się… pomyślałem.

Wchodząc do środka poczułem się przyjemnie, czysto-sucho i nie wyczułem nieprzyjemnego zapachu z jakim często się spotykałem w różnych „sklepach zoologicznych”

Przywitałem się z właścicielem i zacząłem oglądanie..

Co zobaczyłem w RereKumkum?

wypasione drzewołazy
Odpasione drzewołazy

Tłuściutkie agamy :) i odpasione drzewołazy, do tego świetna szafeczka z pająkami, w której była optymalna temperaturka, do tego kilka rzadszych zwierzaków, których ze świecą szukać w innych sklepach.. To mi już wystarczyło :) Po tych zwierzętach widziałem, że mają fachową opiekę. Już dalej nie szukałem „problemów”, nie mogłem ich szukać, bo moją uwagę przykuły terraria. To nie były zwykłe terraria, to były zbiorniki z rerekumkum.

szafeczka z pająkami
Szafeczka z pająkami

 

Czym RereKumkum wyróżnia się na tle innych sklepów?

Zawsze będąc w ciekawym sklepie, szukam czegoś co odróżnia to miejsce od konkurencji, czegoś czego nie znajdę nigdzie indziej. Szukałem i znalazłem :)

Co to jest, zapytasz? Już tłumaczę a nawet pokażę.

– Robią jedne z najładniejszych i najbardziej praktycznych terrariów  w Polsce. Po odwiedzeniu tego miejsca, stwierdzam że jest to sklep, w którym zwykłe urządzenie terrarium urosło do rangi sztuki.. Dla właściciela terraria to nie praca, to świetna zabawa. Pokazał to tworząc surrealistyczny obraz z gry Fallout – taką miał zajawkę. Postawa godna prawdziwego zapalonego terrarysty:P

fallout

– Dowożą osobiście terraria w dowolne miejsce w Polsce, oczywiście za opłatą – ale jest to duży plus, jeśli wiemy jak się odnoszą z paczkami na poczcie albo kurierzy.. Ja wiem. Płacąc za terrarium często niemałe pieniądze, mamy pewność, że dotrze do nas w jednym kawałku.

terrarium duze

–  co mnie zdziwiło to to, że terraria te są stosunkowo tanie, biorąc pod uwagę materiały z jakich są wykonane. Dbałość o szczegóły i ogrom wsadzonej pracy artysty. Taniość / drogość to pojęcia względne. Ja jednak kasy za wiele nie mam dlatego zwracam też uwagę na ceny.

tera małe

Podsumowując:
Rerekumkum to dobry sklep terrarystyczny, jeśli chodzi o asortyment, to jest tam wszystko co powinno być w takim sklepie.. Widać i czuć, że właściciel to prawdziwy terrarysta-hodowca z krwi i kości. Zwierzęta są zadbane i w dobrej kondycji..
Jeśli nawet nie chcesz nic kupić, to myślę, że rerekumkum to takie miejsce, które warto odwiedzić aby po prostu zobaczyć terraria, na których temat wystarczająco dużo już napisałem.

Nagrałem nawet filmik telefonem, trochę mi się ręka trzęsła.. Do następnych wideo postaram się użyć jakiegoś statywu ;)

Pozdrawiam

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

8 − two =