Python regius

1

Python regius – Pyton królewski – Ball python Jeden z mniejszych i bardziej urokliwych pytonów, do trzymania w domowych warunkach (średnio 1,5m).. Z uwagi na piękny wygląd i prostotę w hodowli wybierany przez początkujących jak i zaawansowanych koneserów wężowego piękna… Długowieczny, dlatego decydując się na pytona musimy się liczyć z tym że zostanie z nami na kilkanaście, kilkadziesiąt lat, nawet 25, dlatego decyzja o zakupie powinna być przemyślana :) Angielska popularna nazwa tego węża to ball ptyhon, ponieważ

zagrożony zwija się w kulę.. Istnieją setki odmian barwnych tego dusiciela, i co roku tworzone są nowe odmiany. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie..

Pochodzenie:

Afryka zachodnia i środkowa..

Terrarium i warunki:

Z uwagi na niewielkie rozmiary i spokojny tryb życia… terrarium dla pytona nie musi być wielkie.. Przykładowe wymiary, w których wąż będzie się czuł komfortowo to 80x40x40 czy 70x50x40 :) Niezbędne wyposażenie to miska z wodą, i jakaś kryjówka, szczególnie z początku gdy nasz pytonik się aklimatyzuje..

Temperatura 27-30stopni.. Mimo, że wąz ten pochodzi z suchych terenów to wilgotność powinna wynosić w granicach 70-80% ponieważ, ten wąż skrywa się w głębokich norach, gdzie wilgotność jest znacznie wyższa niż na zewnątrz.

Karmienie:

Aby uniknąć kombinacji z karmieniem, najlepiej przestaić naszego rega jak najszybciej na szczury i to białe, bo najłatwiej je zdobyc, i karmić tylko tym pokarmem. Dlaczego? Bo regiusy potrafią być bardzo kapryśne, i przyjmować tylko okreśłony rodzaj pożywienia.. Więcj jeśli mamy słabą psychikę:P i nie chcemy się potem przejmować niejędzącym wężem to posłuchaj mojej rady :)

Kupując pytona: Ten pyton przy odpowiednich warunkach, nie sprawia problemów przy rozmnażaniu, dlatego decydując się na węża bądźmy pewni, że pochodzi z pewnego źródła.. Unikajmy odłowów ponieważ potrafią one sprawiać trudności w karmieniu..

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Discussion1 komentarz

Leave A Reply

2 × 3 =