Ptasznik słoneczny

0

Ptasznik słoneczny to prawdziwy banita, pajęczego świata. Uznawany za złego i agresywnego, wolącego zaatakować niż uciec. Szybkość, zwinność i silny jad sprawiają, że jest to pająk przeznaczony tylko dla odpowiedzialnych ludzi.. Czy naprawdę taki diabeł straszny jak go malują? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego ptasznika? Zaczynamy…

Ptasznik słoneczny – pterinochilus murinus usambara

Ptasznik słoneczny atakujeJest to piękny afrykański pająk, o żółto złocistym kolorze, buduje duże pajęcze gniazda co w połączeniu z jego złą opinią sprawia, że można stworzyć z nim prawdziwie mroczne terrarium:P do, którego nikt nie będzie się zbliżał. Ponieważ jego terytorialne nastawienie, i siła jadu sprawia, że w obrębie swojego domostwa, z reguły woli zaatakować niż uciekać, co w połączeniu z jego niezwykłą szybkością, i umiejętnością strydulacji (wydaje syczący odgłos) tworzy oblicze diabelskiego pająka.

Ptaszniki te osiągają około 5-6 cm długości ciała, tak jak mówiłem jest to szerokorzprzestrzeniony afrykański gatunek, zamieszkujący Kenie, Tanzanie, Angola, Uganda, Zambia. Zamieszkuje sawanny i lasy liściaste, dlatego wilgotność w jego terrarium, może zawierać się w przedziale 50-70%, i temperaturę 24-28 stopni.

Terrarium dla słonecznego

Potrzebuje typowego terrarium dla ptasznika naziemnego. Ważne: Terra musi być dobrze zabezpieczone, przed ucieczką pająka i niepostrzeżonym otwarciem, np. przez małe dzieci. Z uwagi na charakter i siłę jadu tego pająka.

Pokarm:

Żywimy tak jak wszystkie inne ptaszniki, małymi bezkręgowcami, świerszcze, karaczany i szarańcze, mączniki i drewnojady, musimy tylko dopasować wielość owada do naszego pajączka.

Moja rada:

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z szybkim i agresywnymi gatunkami, zacznij od małego pajączka L1/L3 wraz ze wzrostem pająka będziesz nabierał doświadczenia i przyzwyczajał się do jego szybkości. A pająki te bardzo szybko rosną, więc nie będziesz się nudził :)

A więc czy ptasznik słoneczny jest naprawdę taki zły?

Dla mnie jest to piękny, i bardzo interesujący pająk, buduje piękne gniazda, a temperament i umiejętność strydulacji sprawia, że jest bardzo ciekawym obiektem obserwacji.. Jeśli spokój brachypelm do Ciebie nie przemawia i potrzebujesz czegoś bardziej hardkorowego to ptasznik słoneczny jest świetnym wyborem. Sprawdź i przekonaj się sam.

Pozdro

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

19 + 8 =