Ptasznik kędzierzawy

0

Ptasznik kędzierzawy – popularny kędzior czyli tak naprawdę brachypelma albopilosa. Od dawien dawna, ptaszniki te są obrazem idealnym pająka dla początkującego. Dość szybko rosną, są łagodne (choć nie jest to regułą), spokojny pająk nie sprawiający większych problemów w hodowli, młode osobniki można często pomylić z ptasznikiem olbrzymim. Hmm… Co chciałbyś jeszcze przeczytać o tym pająku??

Gdzie mieszka ptasznik kędzierzawy?

W środowisku naturalnym, zamieszkuje wilgotne lasy Ameryki Środkowej i Południowej – Gwatemala, Kostaryka, Brazylia, Honduras, Wenezuela i Meksyk :)

Jak na brachypelmy to ptaszniki te dość szybko rosną, samice osiągają ok 8 cm długości i dożywają 20 lat.  Dysponują słabym jadem, i przez to są najchętniej wybierane przez początkujących adeptów terrarystyki. Choć jak wiele razy wspominałem, agresja to cecha osobnicza i zdarzyło mi się mieć agresywnego kędzierzawego. Za to z upodobaniem, wyczesuje parzące włoski z odwłoka, gdy czuje się zagrożony.

Ja osobiście wolę pająki, które bardziej atakują niż wyczesują włoski :)

Warunki hodowli brachypelma albopilosum

Pająki te hodujemy w typowym terrarium dla ptasznika naziemnego.

Jak wszystkie brachypelmy znajdują się na liście CITES dlatego kupując pająka, żądaj od sprzedawcy zaświadczenia o urodzeniu w niewoli :)

Rozmnażanie: 

Brachypelma albopilosaPtaszniki te, są łatwe w rozmnażaniu, chętnie przystępują do kopulacji, a w kokonie jest ich od ok 200-600. Czasem może się zdarzyć, że w kokonie będzie nawet 1000 jaj.

W sumie to nie wiem, co można jeszcze napisać o kędziorze, jeśli macie jakieś pytania piszcie w komentach :)

Pozdrooo

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

2 × 5 =