Ptasznik białokolanowy

0

Acanthoscurria geniculata czyli popularny ptasznik białokolanowy. Należy do to top5 najbardziej znanych i najczęściej hodowanych pająków ptaszników. Dlaczego tak jest? To oczywiste, jest pięknym pająkiem dorastającym do 8-9 cm samego ciała.Niezwykle żarłocznym, nie posiadającym silnego jadu a zarazem charakternym. Sprawia to, że pięknie i interesująco prezentuje się w naszych terrariach..

Ptasznik białokolanowy swoją nazwę zawdzięcza, białym prążkom i białym obwódkom dookoła swoich „kolan”. Jest masywnie zbudowanym pająkiem, a jego żarłoczność stała się legendarna, dlatego nawet początkujący hodowcy, którzy stresują się gdy ich pająk nie jest 3 dni, mogą spokojnie znaleźć w nim sprzymierzeńca. Ten pająk prawie nigdy nie odmawia przyjmowania pokarmu, świerszcze, karaczany czy szarańcza, on lubi wszystko i zawsze no chyba, że zbliża się do wylinki, lub jest już maksymalnie najedzony.. Nie posiada silnego jadu, co jest kolejnym plusem przemawiającym za ptasznikiem białokolanowym.. Ale jest dość agresywny, z mojej obserwacji wynika, że raczej po prostu straszy, improwizuje atak, ale nie uderza zębami jadowymi – ale może mi się, po prostu takie osobniki trafiały  – jakieś takie mało męskie :P

 

Ptasznik białokolanowy – pająk z charakterem

W każdym razie jest to pająk, z temperamentem i przy manipulacji należy uważać.. Jego drugą formą obrony jest, wyczesywanie arzących włosków z odwłoka.. – nie cierpię tego. Od razu skóra zaczyna mnie swędzieć, kicham i oczy mi czerwienieją jak królikowi:) ale to tylko przy moich testach na reakcję organizmu na włoski. Bo naprawdę przy zachowaniu ptasnzik białokolanowyodpowiedniej ostrożności i używaniu np. pęsety podczas manipulacji przy pająku, bardzo ciężko o tego typu sytuacje.

Terrarium dla ptasznika białokolanowego

Klasycznie, przy urządzaniu terrarium, przestrzegamy typowych zasad dla ptaszników naziemnych.

Gatunek bardzo łatwy do rozmnożenia !!!!!!!!

białokolanowyW każdym internetowym opisie, jest tak napisane. Ja niestety tego nie doświadczyłem, swoją samicę próbowałem dopuszczać parokrotnie do 2 różnych samców, niestety pająki nie chciały kopulować. W końcu pomyślałem, trudno co ma być to będzie, zostawiłem samca na noc z samicą (może się mnie krępowały), niestety na drugi dzień z samca zostało już tylko trochę nóżek… czy doszło do kopulacji. Przypuszczam, że nie, ale czas pokaże.

Słyszałem od 2 hodowców, że właśnie nie tak do końca pająki te chętnie kopulują. No ale cóż, może kiedyś poznam sekret do pajęczych serc samic białokolanowych, i kolejna samce będą miały już z górki.

W każdym bądź razie, jest to piękny pająk, o ciekawym behawioryźmie . I z całą pewnością mogę go polecić każdemu terraryście.

 

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

5 × 3 =