Psalmopoeus reduncus

0
Na Kostaryce, klimat tropikalny jest przez cały rok. Wiadomo jaka będzie temperatura i ile deszczu spadnie. Zależy to tylko od tego czy mamy do czynienia z porą deszczową czy suchą. I właśnie w takich warunkach dobrze czuje się psalmopeus reduncus. Ciekawy pająk ptasznik, którego z powodzeniem możes zhodować w swoim terra, nawet jeśli do tej pory z pająkami miałeś do czynienia tylko w swojej piwnicy.

Psalmopeus reduncus w terrarium

Terrarium dla tego pająka nie musi być wielkie, psalmopeus reduncus osiąga wielkośc ok 5-6cm samego ciała w przypadku dorosłych samic. Mimo, że pająk ten buduje gniazda przy ziemi, zalicza się do ptaszników nadrzewnych, dlatego terrarium musi mieć co najmniej 30cm wysokości. Temperatura na poziomie 24-28 stopni i wilgotność ok 75%. Wystarczy jeden róg terrarium mocniej spryskać, a drugi utrzymywać bardziej suchy, daje to ptasznikowi wybór w jakim miejscu chce przebywać. Jako podłoże wystarczy 2-3cm warstwa włókna kokosowego.
 
Jeśli w terrarium zapewnimy mu odpowiednie warunki, to znaczy, ściany tylne i boczne będą zabudowane, dodatkowo będą inne elementy wystroju, które będą dawać mu schronienie, to będziemy mogli go częściej obserwować poza swoim pajęczym gniazdem.

Karmienie psalmopeus reduncus

W środowisku naturalnym, żywi się głównie drobnymi bezkręgowcami i małymi jaszczurkami. W terrarium zazwyczaj karmimy świerszczami, szarańczą, karaczanami argentyńskimi lub tureckimi, larwami mącznika młynarka i drewnojada.

Temperament: 

Ten ptasznik jest szybki i może próbować ugryźć jeśli zostanie sprowokowany. Z reguły najpierw wolą uciekać, ale jeśli nie mają już wyjścia atak jest możliwy. Jego jad nie jest niebezpieczny dla zdrowego człowieka, ale mimo wszystko nie należy nigdy ryzykować i doprowadzać do sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.

Jest to popularny pająk i z jego nabyciem nie ma problemów.

źródło grafiki: http://www.mikebasictarantula.com/Psa-reduncus-care-sheet.html

 

 

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

13 + fourteen =