Psalmopoeus pulcher – najfajniejszy z psalmo

0

Kiedyś miałem kolegę, który sprzedawał pająki ptaszniki. I w sumie zawsze na mieszkaniu miał od ok 1000 do 3000 sztuk pajączków… Głównie maluchy w kliszówkach, ale dorosłych też było kilkadziesiąt. I w pewnym momencie kupił sporo maluchów psalmopeus pulcher. Nie rozumiałem tego.

Dlaczego kupiłeś tyle psalmopeus pulcher? – zapytałem zdziwiony.

Bo są fajne – odpowiedział bez emocji, jak by to było tak oczywiste, jak wschody słońca.

Ok, skoro ktoś ma tysiące pajaków i mówi, że pulchery są fajne, to chyba takie muszą być.

Psalmopeus pulcher w terrarium

Jest to ptasznik nadrzewny, ale jak wszystkie psalmopeusy robi dość nietypowe gniazda przy dnie terrarium i obsypuje je podłożem. Dlaczego tak robi? – nie mam pojęcia.

Jest atrakcyjnym dużym ptasznikiem. Samice osiągają wielkość ok 6cm samego ciała. Samca jak to w ptasznikowym świecie, są mniejsze.

Pająk ten w naturze występuje w lasach deszczowych Panamy i Kolumbii.

W mojej ocenie jest ptasznikiem dość rozdygotanym, co oznacza tylko tyle, że przy manipulacjach w terrarium, może w ułamku sekundy teleportować się w dowolne miejsce terrarium albo twojego mieszkania.

pulch

Terrarium.

Pojemnik hodowlany dla tego ptasznika nie musi być duże. Standardowe wymiary dla ptasznika nadrzewnego 20x20x30 będą ok. Do terrarium wstawiamy jakieś elementy wystroju aby łatwiej było mu z budową swojego gniazda, jednak nie wsadzamy raczej żadnych żywych rośli, bo pająk i  tak je zapajęczynuje. Zresztą w pajęczych terrariach zazwyczaj nie ma wystarczającej ilości światła aby rośliny mogły się dobrze rozwijać.

Temperatura i wilgotność: 

Uniwersalna jak dla większości pająków 26-28  stopni w dzień, w nocy kilka stopni niższa. Wilgotność na poziomie 75%.

Żywienie:

Karmimy wszelakimi owadami karmowymi dostosowanymi do wielkości naszego pulchera.

Podsumowując :) To fajny i prosty w utrzymaniu pająk. A mi chyba coraz bardziej się podoba, popatrz na foty :)

źródła grafik: https://pl.pinterest.com/pin/291467407110001373/, https://pl.pinterest.com/pin/576038608568069398/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

sixteen + five =