Poecilotheria tigrinawesseli

0

Gdybym miał do wyboru jeden rodzaj ptaszników, które mógłbym hodować to były by to poecilotherie……. albo avicularie, no grammostole też mi się podobają i niektóre brachypelmy.

Ups… Muszę zacząć inaczej. Na świecie jest tyle fajnych, pięknych wyjątkowych pająków ptaszników, że terraryści mają nie lada trudności jeśli muszą ograniczyć swoją kolekcję do kilku pająków. Bo jak by tu zrezygnować chociaż z niezwykle ujmującej Poecilotheria tigrinawesseli.

Być może wszystkie Poe są do siebie podobne, jednak każda ma swoje unikalne cechy, temperatment, którmu trudno się oprzeć.

Dziś chciałbym wam pokazać właśnie jedną z wyjątkowych poecilotheri.

Poecilotheria tigrinawesseli, krótka charakterystyka i warunki hodowli.

Jest to duży nadrzewny ptasznik, i jak wszystkie poecilotherie pochodzi z Indii. Jeśli przygotowujemy dla niego terrarium, to może mieć ono wymiary 25x25x30cm. Młode osobniki tego gatunku z początku możemy trzymać grupowo. Wymogiem jest tylko odpowiednio większy zbiornik hodowlany i obfite karmienie.

Temperatura w granicach 25-28 stopni w dzień, w nocy pokojowa. Wilgotność na poziomie 75%.

Pająk bardzo szybki, dysponujący silnym jadem, bywa też agresywny dlatego decyzja o jego zakupie powinna być przemyślana.

 

tigri

Podsumowując:

Poecilotheria tigrinawesseli to wspaniały pupilek do naszego terrarium.. Szkoda czasu na pisanie o nim i oglądanie zdjęć w internecie. Po prostu trzeba go mieć. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie Poecilotherie mocno potaniały, tak więc praktyczni każdy może sobie na nie teraz pozwolić.

 

źródła grafik: https://polfurs.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=6139, https://pl.pinterest.com/pin/291467407111978822/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

three × five =