Poecilotheria rufilata

0

Poecilotherie jak większość ptasników są zwierzakami łatwymi i tanimi w utrzymaniu. Nie mają wielkich wymagań, poza odpowiednią temperaturą i wilgotnością. Poecilotheria rufilata wiele nie odbiega od tego opisu.

Poecilotheria rufilata – opis hodowli

W przeciwieństwie do innych poe, rufilata preferuje troche niższe temperatury. Dlatego okolice 25 stopni będą ok.

Jako pojemnik hodowlany doskonale nada się standardowe terrarium dla ptasznika nadrzewnego o wielkości 20x20x30cm. Wilgotność na poziomie 75% – to cała sekretna wiedza potrzebna do utrzymania pająka.

poe rufi

Karmienie

Rufilata jest dobrym łakomczuchem, dlatego karmienie tego gatunku nie sprawia żadnych trudności. Wsysają wszystko i prawie zawsze, i dzięki temu szybko rośnie, przez co cieszy każdego amatora pajęczego świata.

Czym karmić naszego ptasznika?

Świerszcze, karaczany, mączniki, drewnojady, plankton łąkowy. Wymieniać można długo. Ważne aby owady karmowe były z czystych niezanieczyszczonych miejsc.

 

Zbiorówka z poecilotheriami

Chów zbiorowy, to ciekawy aspekt hodowli tych pająków. Dysponując odpowiednio dużym terrarium i pamiętając o obfitym karmieniu, możemy pokusić się o trzymanie kilku pająków w jednym terrarium.

Podsumowanie:

Poec to jedne  ciekawszych pająków do trzymania w terrarium. Jednak z uwagi na mocny jad i dużą szybkość tych pająków, powinny być one trzymane przez osoby, które mają już pewne doświadczenie z ptasznikami. Branie na ręce nie wchodzi w grę, mimo że w internecie sporo jest zdjęć pokazujących takie praktyki.

poeee

źródła grafik: http://www.forotarantulas.com/foro/index.php?topic=7121058.0, http://picssr.com/tags/rufilata

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

2 × one =