Poecilotheria ornata ptasznik doskonały.

0
Ptaszniki są niesamowite. Wie to każdy kto hoduje pająki.
Ptasznikarze są trochę jak rebelianci, bo od małego większość z nas, programowana jest przez otoczenie, że pająki i wszelkie robaki są FE. A arachnofani, nie dają sobie wkręcić do głowy głupot.
W najgorszym przypadku pająki są jakie są. A poecilotheria ornata jest wyjątkowa.

Jaka jest poecilotheria ornata?

Ten piękny pająk pochodzący ze Sri Lanki jest doskonały. Może dla Ciebie nie. Dla mnie jest doskonały. Duży! samice ok 8 cm ciała. Piękny – zdjęcia mówią same za siebie.
A w dodatku ma moce superbohaterów.
Niesamowicie szybki i zwinny. Wystarczy ułamek sekundy a ten pająk może być wszędzie gdzie tylko ze chce.
Warunki hodowli: 
Jest to ptasznik nadrzewny, dlatego terra o wymiarach 30x20x30 będzie doskonałe. Pochodzi z regionów o dużej rocznej różnicy temperatur. Jest to twardy ptaszor, ale w terrarium temp 25-28 będzie optymalna. Wilgotność na poziomie 65/70%.
Raz na kilka dni, jak podlejemy włókno kokosowe w terrarium pająka załatwi sprawę. No chyba, że mamy ogrzewanie podłogowe to wtedy wysychanie podłoża będzie szybsze. Kontrolowanie wilgotności w terrarium skomplikowaną metodą „na oko”, będzie wystarczające.
 orn

Karmienie poecilotheria ornata

Te ornaty, które miałem były zawsze dość żarłoczne i nie pamiętam aby kiedykolwiek odmawiały papu (miałem ich może z 5 szt). No chyba, że były przed wylinką, ale to normalne. Już więcej niejadków miałem wśród Poecilotheria regalis. W terrarium karmimy je świerszczami albo karaczanami tureckimi, dubiami, szarańczą. Zjedzą wszystko co mamy pod ręką.
 
Temperament POE.
Pisałem, że są szybkie. Przy tym bywają agresywne. Do tego dysponują mocnym jadem. Połączenie tych 3 cech sprawia, że nie są  rekomendowane dla osób, które dopiero zaczynają obcować z ptasznikami.
Jednak dla chcącego nic trudnego. Znam kilka osób, które jako pierwsze pająki kupowały właśnie poecilotherie ornate. Wszystkie żyją :)
źródła obrazków: https://pl.pinterest.com/pin/348395721146414329/, https://pl.pinterest.com/pin/159174168050057637/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

1 × 1 =