Poecilotheria fasciata – szybki pająk ptasznik

0

Pięknie ubarwiony, duży i dostojny ptasznik z lasów deszczowych Sri Lanki. Poecilotheria fasciata :) szybko rosnący i niesamowicie szybko poruszający się ptasznik. Potrafią biegać, potrafią skakać i świetnie się wspinają po wszelakich powierzchniach. Dlatego zaczynając hodowle tego pająka warto mieć już jakieś obycie z ptasznikami.

Poecilotheria fasciata, krótki opis.

Terrarium dla tego ptasznika może mieć wymiary 25x25x30cm wysokie. Jest to ptasznik nadrzewny, dlatego tylną ścianą obstawiamy korkiem, warto wsadzić też do terrarium jakąś gałąź wokół której nasza Poe uwinie sobie gniazdko.

Temperatura na poziomie 24-28 stopni i wilgotność ok 70%, zapewniamy ją poprzez zraszanie terrarium lub utrzymywanie podłoża (najczęściej włókna kokosowego) lekko wilgotnego.

Temperament

Nie jest to pająk przy, którym łatwo manipulować w terrarium. Dlatego należy mu się pewna doza respektu. Zaniepokojona ucieka lub przyjmuje pozycję grożącą. Czasami atakuje. Dysponuje silnym jadem, dlatego przy tym pająku należy zachować szczególną ostrożność.

Jak większość ptaszników, nasza poecilotheria fasciata będzie najbardziej aktywna wieczorową porą i w nocy. Choć z czasem, szczególnie jeśli będzie głodna będziemy mogli zaobserwować ją jak przechadza się po swoim terrarium.

Warunki hodowli większości pająków są takie same. I ciężko coś więcej o nich pisać. Je po prostu trzeba hodować i podziwiać, bo naprawdę jest co.

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

three × one =