Po raz kolejny człowieki – okazują się najbardziej bezwzględnymi przedstawicielami świata zwierząt.

0

Byłem już trochę senny, znużony, po całym dniu pracy i treningu na siłowni. Miałem się zrelaksować i szukać inspiracji do nowego wpisu, który właśnie opracowywuję. To miał być wieczór jak codzień, kawka,net i stopniowe wyciszenie, aż przez przypadek trafiłem na artykuł z przed 7 dniu. 

Nie wiem jak zareagujecie na to co wam za chwilę pokażę, ale mi to conajmniej podniosło lekko ciśnienie. Otóż chodzi o kolejny przypadek przemytu egzotycznych zwierząt…

Brutalna próba wywiezienia ponad 157 gatunków gadów i płazów z Zachodniej Australii. Nie nazwę tego inaczej, bo w tym procederze kilkadziesiąt zwierząt poniosło śmierć. Zwierzęta były zapakowane w paczki papierosów i bajki dla dzieci – tego typu torturę mógł wymyślić tylko człowiek.

księga

martwe zwierzeta

Dla partaczy za bezmyślność kara powinna być podwójna.

Na szczęście Australia jest krajem gdzie bardzo surowo podchodzi się do tego typu spraw. Za przemyt można dostać nawet 10 lat więzienia i kilkaset tysięcy $ kary.

Mimo tak dużego ryzyka, grupa przestępców postanowila zaryzykować. Okazując przy tym duże okrucieństwo i brak skrupułów. Jak zwykle, chęć osiągnięcia zysków przeważyla i stłumiła zwykłe ludzkie odruchy.

Bo na litość boską, jak ktoś się już podejmuje czegoś takiego, to niech chociaż zadba odpowiedino o te zwierzęta, żeby żywe przeżyły transport.

Podejście, że przecież jakiś procent przeżyje przemyt, powinno być kwalifikowane jako czyn ze szczególnym okrucieństwem.

Przepraszam, nigdy nie chcę oceniać czyichś motywów czy zachowań, ale tego typu zagranie to przegięcie na całej długości.

Nie pytam was, nawet co o tym myślicie, pozostawmy tę sprawę bez komentarza.

Pozdroo

Jeszcze wnerwiony Azzurreeuss

art z http://www.dailymail.co.uk/news/article-2955119/Hundreds-reptiles-amphibians-including-dead-DEATH-ADDER-discovered-smuggled-Australia-children-s-books-cigarette-packets.html#ixzz3Rux04HgS

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

2 × one =