Phormictopus auratus

0

Kolejny pająk, którego warto mieć na liście terrarystycznych marzeń to phormictopus auratus. Duży, prosty w hodowli pająk ptasznik, którego z powodzeniem mogą hodować nawet początkujący pajęczarze. Nie dysponuje mocnym jadem, ale broni się wyczesywaniem włosków z odwłoka, mocno poddenerwowany może spróbować dziabnąć. Tak więc jego rysopis nie odbiega zbytnio od innych pająków.

Phormictous auratus w terrarium

Być może nie jest to pająk jakoś spektakularnie ubarwiony, ale z całą pewnością jest ciekawy i intrygujący w swoim barwnym minimalizmie. Osiąga około 7cm ciała, dlatego całkowicie komfortowo będzie się czuł w terrarium o wymiarach 25x25x20. Na dnie układamy kilku centymetrową warstwę włókna kokosowego, możemy pokusić się również o więcej inwencji i stworzyć pająkowi jakieś kryjówki. Zabudowa tylnej ściany, pomoże zwiększyć pająkowi przestrzeń w terrarium, jak i podniesie wartość wizualną naszego zbiornika.

Temperatura na poziomie 25-28 stopni, wilgotność ok 75%, czyli podłoże utrzymujemy cały czas lekko wilgotne.

Karmienie phormictopus platus nie jest problemem. Ptaszniki te są bardzo żarłoczne, dlatego karmienie nie sprawia najmniejszego kłopotu. Świerszcze, karaczany, szarańcze, mączniki – każdy owad sprawdzi się tu doskonale, byle był tylko dobrany odpowiednio wielkością.

źródło obrazka: https://www.flickr.com/photos/pinkijsie/5866721112,

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

2 × three =