Nhandu coloratovillosus

0

Lasy deszczowe Brazylii znanego są z tego, że możemy tam znaleźć najprzeróżniejsze zwierzęta świata. Bogata flora i fauna tych miejsc to znakomite środowisko do pieszych wycieczek dla zapalonych terrarystów. Nie tylko dla fanów Nhandu coloratovillosus, którego możemy również tam znaleźć.

Nhandu coloratovillosus w terrarium

Samice osiągają wielkość ok 6cm długości samego ciała. Są długowieczne i bezproblemowe w hodowli. Jest to niewybredny i nie wyamagający pająk, z którego obsługą poradzi sobie nawet początkujący adept ptasznikowatego świata.

Jakie warunki mu zapewnić aby był szczęśliwy? 

Zaczynamy od terrarium. Wymiary 25cmx20cmx20cm wysokie będą optymalne nawet dla dorosłej samicy. Pająki nie są zbyt ruchliwymi stworzeniami, ważniejsze jest aby pająk czuł się tam komfortowo. Miał odpowiednią temperaturę ok 25-27 stopni. Wilgotność na poziomie 75% czyli podłoże najczęściej w postaci włókna kokosowego, utrzymujemy stale lekko wilgotne, ale nie zabagnione.

Do tego ok 4cm warstwy podłoża, która umożliwi temu pajączkowi grzebanie. Często wykopują sobie one pod konarami norki, w których przesiadują sporą cześć swojego pajęczego czasu.

colo

Żywienie.

Małe pająki trzymamy w kliszówkach i innych małych pojemniczkach. Najczęściej karmimy je muszkami owocówkami, wylęgiem świerszcza lub kawałkami mączników.

Podrośnięte i dorosłe osobniki bez problemu radzą sobie z dużymi karaczanami (np. blaptica dubia), świerszczami i szarańczą.

Rozmnażanie Nhandu coloratovillosus

Jest to często rozmnażany pająk w polskich hodowlach. Para chętnie kopuluje. A samica po około 10-12 tygodniach składa kokon z którego wylega się nawet ponad 600 małych pajączków

Mimo, że Nhandu coloratovillosus to bardzo popularny i dobrze poznany gatunek, to z pewnością jest wart aby mieć go w swojej kolekcji. Zresztą z pająkami jest jak z pokemonami, po pewnym czasie chcesz mieć je wszystkie :)

źródła grafik: https://pl.pinterest.com/pin/223350462742587398/, https://www.flickr.com/photos/26238310@N05/4056475642,

 

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

twelve − twelve =