Neocaridina Heteropoda „SAKURA”

0

‚Sakura’ to jedna z piękniejszych i bardziej popularnych krewetek w naszych krewetkariach.. Dokładniej jest to, po prostu odmiana barwna krewetki „Neocaridina Heteropoda”. Krewetka posiada silnie scalony czerwony pigment i jest to odmiana, która powstaje na drodze selekcji, dlatego rozmnażając te krewetki bardzo duży % młodych, nie ma wiele wspólnego z prawdziwie czerwoną ‚SAKURĄ’.

Wielkość krewetek:

ok 2-3,5cm, samice większe i ładniej ubarwione. Ciężko znaleźć samca z czerwonymi nóżkami.

Krewetki te są dość odporne, na błędy hodowców, przez co są chętnie trzymane nawet przez osoby początkujące.. Znoszą zakres temperatur od 18-28 stopni, i mogą żyć nawet w kranówce :) Ja je trzymam w 23 stopniach i 50/50 kranówka/RO.. Ponieważ w samej kranówce i w zbyt twardej wodzie, nie chciały się rozmnażać.

Neocaridiny jak wszystkie krewetki są wrażliwe na związki miedzi w wodzie oraz azotyny i azotany. Dlatego musimy pamiętać o regularnych co tygodniowych podmianach wody w krewetkarium.

Rozmnażanie:

W odpowiednich parametrach wody, rozmnażają się dosyć łatwo.. Samica nosi jajka przez około 4 tyg.. A odchów młodych nie stanowi problemu.. Aby uzyskać naprawdę ładne sakury, musimy pamiętać o ciągłej selekcji, szczególnie samców.

Karmienie krewetek:

Nie stanowi problemu, krewety wcinają u mnie wszystko. Można karmić specjalnymi pokarmami dla krewetek jak i karmami dla rybek akwariowych.. Są pokarmy wybarwiające, które intensyfikują kolory. Można karmić owocami, np. bananem ale nie polecam tego sposobu karmienia ponieważ robi się niezły syf w krewetkarium.

 Odmiany barwne krewetek akwariowych:

Krewetka ta ma wiele odmian barwnych, między innymi: green, yellow, choco, orange a nawet blue :) każdy znajdzie coś dla siebie.. Tylko należy pamiętać aby nie łączyć odmian w jednym baniaku, bo będą się krzyżować.

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

two + 17 =