Najchętniej zjadane owady karmowe :) mieszanka dla największych niejadków..

0

W swojej terrarystycznej karierze, miałem do czynienia już chyba z wszystkimi owadami dostępnymi na polskim rynku.. Zawsze kładziono nacisk na urozmaicenie diety, ale widziałem, że niektóre owady są chętniej zjadane niż inne. Robiłem nawet eksperymenty z moimi agamami, karmiąc je „pod korek”, karaczanami i świerszczami, aż ignorowały jedzenie.. I ignorowały, ale są owady, których nie zignorują nawet najedzone zwierzaki..

A więc teraz zdradzam Ci 2 rodzaje owadów, koło których obojętnie nie mogą przejść nawet najedzone zwierzaki..

Ich fenomen nie polega tylko na wysokiej wartości odżywczej, mają jeszcze wiele innych zalet..

Otóż owady te, to :

1. SZARAŃCZA

2. KARACZAN ZIELONY – PANCHLORA NIVEA

Jakie zalety mają jeszcze te owady, poza tym, że są mają wysoką wartość odżywczą i są zjadane nawet przez największe niejadki ??

Otóż:

– nie ma możliwości rozmnożenia się w domu, ani nawet przeżycia, karaczany zielone potrzebują dość wysokiej wilgotności, i puszczone luzem na mieszkanie usychają po kilkunastu godzinach..

– szarańcza spokojna i mało ruchliwa, nawet prawdziwe lenie ją upolują

-karaczan zielony, szybki i latający :) skusi do ataku najbardziej wybredne gady i płazy.. A widok chwytnic uganiających się za grupą zielonych imago – bezcenny :P

– w porównaniu do karaluchów czy świerszczy, nie wywołują negatywnych reakcji, nawet u kobiet :) wielokrotnie sprawdzone :) a w odpowiedni sposób zaprezentowane karaczany zielone, mogą wręcz stać się ozdobą każdego terrarium.

 

A jak u Ciebie i Twojego zwierzaka sprawdza się ta karmówka ?

Pozdro

Azzurreeuss

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

five × 5 =