Morelia bredli piękny wąż z serca Australii

0

Morelia bredli to piękny pyton pochodzący z Australii, często odnajdowany w pobliżu cieków wodnych. Ich wspaniałe ubarwienie i ciekawe zachowanie sprawiło, że są chętnie trzymanymi zwierzętami terrariowymi. To aktywne węże i ze 100% pewnością mogę powiedzieć, że to wyjątkowe zwierzęta.

Morelia bredli piękny wąż z serca Australii

Pyton ten występuje w środkowej części Australii. Jest to naziemny pyton dlatego możemy je łatwo hodować w niewielkich rack systemach i terrariach horyzontalnych.

Terrarium o wymiarach 90x60x40 będzie ok nawet dla sporych samic. Mimo, że jest to naziemny wąż to warto wstawić do terrarium jakieś konary, bo z całą pewnością nasza morelia będzie z nich chętnie korzystać.

Na pewno nie warto przesadzać z wielkością terrarium dla maluchów. W większości przypadków młode węże czują się wtedy zagubione i mogą odmawiać przyjmowania pokarmu.

Ogrzewanie

Terrarium ogrzewamy do temp 24C to 32C za dnia. Jeśli w terrarium zapewnimy taki gradient temp. to wąż sam wybierze sobie odpowiednie dla siebie w danym momencie miejsce.

Wilgotność na poziomie 50%.

Wyposażenie terrarium dla morelia bredli.

Węże te osiągają średnio 2m długości czasem nawet więcej. Jednak przestronne terrarium to nie wszystko czego potrzebujemy aby nasz zwierzak czuł się komfortowo. Zabudowana tylna ściana i gałęzie na których wąż, będzie mógł się wylegiwać również wchodzą w standardowe wyposażenie.

Miska z zawsze czystą wodą. Jako podłoża możemy użyć kostki bukowej lub specjalnego podłoża dedykowanego dla węży.

bre1

Karmienie moreli

Jak wszystkie węże wcinają niewielkie ssaki, ptaki. W terrarium będą to myszy i szczurki. Od małego przyzwyczajamy je do pobierania martwego rozmrożonego pokarmu, jest to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób karmienia naszych węży.

Należy pamiętać o tym aby bezpośrednio po posiłku, nie brać węża na ręce przez min 48h, aby nie zwrócił on pokarmu.

Rozmnażanie: 

Samica 50-60 dni po owulacji składa między 12 a 50 jaj, które potrafi inkubować w splotach swojego ciała. Jednak zdecydowanie bezpieczniej jest przełożyć jaja do inkubatora.

Morelia bredli to piękny i prosty w hodowli pyton. Co tu dużo o nim mówić. Tu trzeba je hodować i poprzez własne doświadczenie przekonać się jak niesamowite są to zwierzęta.

 

źródła grafik: https://www.flickr.com/photos/bradchiplin/5425576878, https://www.flickr.com/photos/52485621@N03/5291513560

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

five − two =