Ludzie i krokodyle, przyjaciele od czasów Piotrusia Pana.

0

Pamiętacie krokodyla tik-taka, z Piotrusia Pana? Pamiętam go z czasów dzieciństwa, i od zawsze intrygowała mnie ta wielka jaszczura, która pomogła małemu chłopcu, zjadając złego kapitana Haka. Dlaczego o tym piszę? Bo właśnie przed chwilą zobaczyłem zdjęcie, przez które pomyślałem, że ten zwierz został ponownie odnaleziony i zniewolony w jakimś idealnym zoo.

Zagłębiłem się w ten temat i w sumie niewiele się pomyliłem.

CrocosaurusCove to miejsce jak z bajki, jedynym jego minusem, dla nas Polaków jest jego lokalizacja, ponieważ znajduje się w Darwin City w dalekiej Australii.

Wiadomo nie od dzisiaj, że Australia to kraina – raj, dla wszystkich terrarystów i miłośników łósko-skórych stworzeń.

Crocosaurus Cove atrakcja za 32 miliony dolarów.

Jak widać terrarystyczne atrakcje połączone z rozrywką mogą stać się dochodowymi biznesami. Miasto Darwin położone jest w środkowej części północnego wybrzeża Australii.

Duże krokodyle

Jest to miejsce gdzie stykają się 2 światy: miejski i świat dzikiej i wyjątkowej przyrody Australii. Połączenie atrakcji turystycznej z niebezpiecznymi i ogromnymi krokodylami różańcowymi. Wszystko zmieszczone na 3 kondygnacjach, zajmujące w sumie 5000 m2. Świetny lokal na terrarystyczne imprezy :)

Atrakcje tego wyjątkowego miejsca.

Pomieszczenie z gadami.

pomieszczenie z gadami

Miejsce z ponad 70 gatunkami australijskiej fauny. Agamy, scynki, pytony. Wszystkie endemiczne stworzenia, które możemy spotkać na terenie całej Australii, zamknięte w jednym miejscu. Połączenie estetycznych wrażeń pięknych zwierząt i biotopów, w których żyją z edukacją – coś wspaniałego. Jednak ludzie i zwierzęta mogą, żyć koło siebie nawet w centrum sporego miasta.

agamy

scynk albino

green tree snake

Świątynia żółwi – w tym miejscu możemy zobaczyć tak niesamowite zwierzęta jak miękkoskórek dwupazurzasty, żółwie z rodzaju Elseya oraz Emydura victoriae czy Emydura australis. W hodowlach na pewno tych zwierzą nie zobaczymy.

miękkoskórek dwupazurzasty
miękkoskórek dwupazurzasty

Akwarium

Niby słodkowodne akwarium, nic wielkiego. Gdyby nie fakt, że to szkiełko ma 200,000 litrów. Jak by się rozbiło nie było by wesoło:P

Aquarium

 No i  oczywiście krokodyle. Od małych po duże. Od złych po te dobre – czyli ze związanymi pyskami do zdjęcia:P

Jest to miejsce gdzie dowiemy się wszystkiego o tych niesamowitych i potężnych zwierzętach, jak i będziemy mogli przebywać z nimi w bezpiecznym full contakcie :)

krokodyl na rękach

 

Kolejną atrakcją jest własnoręczne karmienie małych krokodyli, gdzie przy użyciu specjalnej wędki, możemy zobaczyć na własne oczy z jaką zwinnością i precyzją potrafią polować maluchy. W naturze krokodyle potrafią wyskakiwać z wody na całą długość swojego ciała, łapiąc w paszczę przelatujące nad wodą nietoperze i ptaki.

karmienie

 

Klatka śmierci główną atrakcją.

W miejscu tym, jedną z największych atrakcji, jest możliwość przebywania w bezpośrednim kontakcie z największymi krokodylami Australii. Osobniki mierzące ok 5,5m oraz wagę około 800kg!!

Jest to możliwe za pomocą specjalnej przeźroczystej klatki, która umożliwia niesamowicie bliski i bezpieczny kontakt z tymi zwierzętami. Są to z pewnością niezapomniane chwile z podniesionym poziomem adrenaliny.

krok

krok1

karm

Crocosaurus Cove to miejsce gdzie ludzie i krokodyle współtworzą coś większego niż każde z nich z osobna. Fajnie było by się kiedyś tam wybrać.


http://www.crocosauruscove.com/

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

4 × 2 =