Lasiodora striatipes

0

Była czarna i duża.. Po otwarciu pudełku wystrzeliła we mnie chmurę parzących włosków. Zacząłem kaszleć, łzawiły mi oczy ale była tak urocza, że nie miałem do niej o to pretensji. Wziąłem pęsetę i delikatnie chciałem przełożyć ja do terrarium. Zawarczała i zaatakowała, ale udawała wiele razy widziałem takie zachowania. Markowane uderzenia bez wyraźnej chęci ugryzienia. Tak się dzieje, zresztą to samica była a ja sam pewnie bym się wkurzył gdy by ktoś przepychał mnie pęsetą. Doskonale ją rozumiałem.

Lasiodora striatipes to piękny ogromny pająk, dość spokojny ale piękny.

Lasiodora striatipes w terrarium

Samice tego gatunku osiągają ok 10cm samego ciała, mają grubaśne odwłoki i wąsiki, znaczy gęste długie włoski, pokrywające całe ciało. Bardzo podobna do lasidora parahybana dla mnie praktycznie identyczne, ale Ci co się znają potrafią je rozróżniać. Ja jestem tylko blogerem.

Terrarium dla dorosłej samicy musi mieć wymiary conajmniej 30x30x25cm, bo to spory pająk jest. Jest prosty w hodowli i hoduje się go tak jak inne pająki naziemne. Temperatura na poziomie 25-27 stopni, wilgotność 75% i bajka. Nasza lasidorka będzie rosła ku chwale pajęczej społeczności.

Karmienie i rozmnażanie lasidora  striatipes

Karmienie proste i wydajne. Ten pająk dużo je i chętnie je. W czym jest bardzo podobny do mnie. Może tylko menu mamy trochę inne.

Ten pająk łatwo się rozmnaża a w kokonie potrafi być nawet 2000 młodych i właśnie przez tę cechę jego cena na polskim rynku jest bardzo atrakcyjna.

Jeśli lubisz duże pokemony i chcesz fajnego pająka to nie widzę przeszkód dla, których nie mógłbyś stać się posiadaczem tego ptasznika.

las

źródła grafik: http://www.flickriver.com/photos/82704166@N02/popular-interesting/, https://pl.pinterest.com/pin/291467407110001255/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

one + eleven =