Kumak dalekowschodni vel „czerwony brzuch”

0

Kumaki, przez swój atrakcyjny wygląd, aktywność w ciągu dnia  i prostotę w hodowli są jednym z popularniejszych płazów trzymanych w terrariach. Długowieczna żabka (żyją nawet 20lat), która w naturze występuje w Rosji, Chinach i Korei.

Wierzch ciała kumaka w zależności od otoczenia, może być
od jasnozielonego nawet do wpadającego w czerń. Spodnia część ciała w kolorach od pomarańczowej do czerwonej.. Jaskrawe ubarwienie jest ostrzeżeniem dla drapieżników, mówiące o trujących właściwościach skóry kumaka.. Który w razie zagrożenia pokazuję „czerwony brzuch”.. Wydzielina ta nie przedostaje się przez ludzką skórę, niemniej jednak po kontakcie z naszym kumakiem, należy umyć ręce.

Terrarium i karmienie..

Terrarium a raczej akwaterrarium, bo kumaki większość czasu spędzają na „moczeniu się”, nie możemy zapomnieć o cotygodniowej podmianie wody, lub częstszej w zależności od ilości kumaków i warunków w terrarium..

Terrarium dla kumaków z częścią wodną i wodospadzikiem..

Z uwagi na niewielkie rozmiary terra wielkości 30x30x30 będzie odpowiednie dla 2-3szt..

temperatura:

Temperatura w dzień 23-26 topni.. w nocy pokojowa.

karmienie:

Kumaki są bardzo żarłoczne, najchętniej polują na aktywne owady, które się ruszają.. Karmimy wszelkimi owadami karmowymi, warto dać im karaczany tureckie ponieważ są bardzo szybkie, tak samo wielkim przysmakiem wszelkich płazów są ruchliwe, mięciutkie i smaczne karaczany zielone (panchlora nivea).

Oczywiście regularnie podajemy preparaty witaminowe oraz wapno ;)

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

two × 1 =