Krewetki Crystal Red / Black.

0

Caridina cantonensis w najpopularniejszych odmiana zwanych Crystal Red i Crystal Black.

Skąd ta popularność Red Crystali?

Są to jedna z najładniej ubarwionych i podobających się krewetek :) Dlatego są tak popularne. Charakteryzuje się pięknym białym kolorem i charakterystycznymi czerwonymi lub czarnymi pasami w zależności od odmiany. Musimy pamiętać też, że wybarwienie naszych krewetek zależy od diety oraz stresu.. Odmiany red crystali podlegają też podziałowi na gradacje:

A, S, SS, SSS, SSSS gdzie SSSS są praktycznie całe białe, im wyższa gradacja tym, wyższa cena krewetki.

Black crystal

Wielkość krewetek Red Crystal:

Jak większość krewetek karłowatych, osiąga wielkość od 2-3,5cm, samice większe i bardziej intensywnie ubarwione.

Charakterrr Red Crystali:

Przy odpowiednich parametrach wody nie sprawia kłopotów w hodowli.. Jest to stadny gatunek, dlatego trzymamy je w większych grupach..

Parametry wody dla crystalek:

Ph: 6-7

Gh: 5-7

Kh: 1-3

Krewetkarium:

Jako, że są to delikatniejsze krewetki lepiej trzymać je w krewetkarium, bez ryb. Aby utrzymać odpowiednie parametry wody, niezbędne jest odpowiednie podłoże aktywne dla krewetek.. Jest tego mnóstwo. Ja obecnie używam shrimp sand. Przy takim podłożu, musimy korzystać już z wody z filtra odwróconej osmozy (RO). W krewetkarium, nie może zabraknąc mchów, na kórych będą żyły krewetki. Dodatkowo mech poprawia komfort życia, zapewnia bezpieczeństwo, młodym oraz służy jako paśnik :) na którym najbardziej nieśmiałe krewety zawsze znajdą kawałek jakiegoś glona :P lub resztki pożywienia.. Mech też, świetnie pełni rolę kryjówki, gdzie chętnie przebywają krewetki zaraz po linieniu :)

temperatura 22-24 stopnie.

Rozmnażanie:

Standardowo, krewetki jajka noszą przez około 4 tyg. po tym czasie następuje wylęg młodych krewet. Dobrze karmione szybko rosną i osiągają dojrzałość, już po ok 4 miesiącach.

 

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

four × three =