Krewetkarium i krewetki, alternatywa dla terrarium??

0

Zawsze sceptycznie nastawiony do tego typu wodnych robaków.. Słyszałem jak znajomi mi opowiadali, że mają krewety i że to super sprawa. Ale jakoś mnie to nie pociągało.. Aż zobaczyłem kilka tych stworzeń na żywo :) i już wtedy wiedziałem, że muszę je mieć.

Poczytałem, co i jak i wystartowałem ze swoim pierwszym krewetkarium :) potem z drugim a teraz robię trzecie :)

Co jest fajnego w krewetkach??

Jeśli nie lubimy rybek, a chcielibyśmy mieć ładnie urządzone akwarium w domu, to krewety są idealne.

Nie przekopują podłoża, nie niszczą roślin, łatwo się rozmnażają :) i mogą stanowić urozmaicenie diety dla aksolotli czy kumaków.. – u mnie odpady hodowlane trafiają właśnie do aksli i kumaków.

krewetki w krewetkarium

Jest tak dużo odmian barwnych, że każdy znajdzie coś, co go zainteresuje od czerwonych sakur po niebieskie blue velvety. Czarno białe czy czerwone crystale. Do tego spore krewetki filtrujące, której kończyny mają zakończone jakby mini sieciami i wyłapują z wody wszelkie drobinki pożywienia. Czy żarłoczne amano, wcinające glony, które gdy zapomną być nakarmione, upolują sobie mniejszą krewetkę na obiad :)

Na razie zgłębiam dalej tajniki krewetek i wkrótce napiszę o nich więcej :):)

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

20 + eleven =