Krewetka filtrująca…

4

 

Atyopsis moluccensis, jedna z moich ulubionych krewet.. Z wygląda przypomina mi wóz pancerny, który przegrzebuje podłoże w poszukiwaniu pożywienia.. Masywna kreweta o ciekawym zachowaniu. Charakterystyczna cecha tej krewetki to, zakończenia jej przedniej pary odnóży.. Które przypominają „wachlarzowe-sieci”:P, którymi to krewetka wyłapuje drobiny pokarmu z wody.. Wyjątkowo duża nawet 10cm i długowieczny jak na krewetki gatunek..

 

piękna i duża krewetka filtrująca

 

Zachowanie:

Poza charakterystycznym pobieraniem pożywienia w stylu krewet filtrujących.. Polecam ją ze względu na dość śmiałe usposobienie, nie jest ona tak skryta jak krewetka gabońska.. Po aklimatyzacji, ustawia się w miejscu gdzię jest dość silny, prąd wody i zdobywa pokarm, lub aktywnie przeczesuje podłoże, przypominając mały czołg, podrzucający wszystko co stoi jej na drodze..

Krewetka filtrująca i sakura red

Krewetkarium:

Z uwagi na duży rozmiar krewetki i jej aktywne usposobienie, pełnie swoich wdzięków, naza krewetka pokaże w większym krewetkarium.. Ok 50-60l dla grupki :) Z odpowiednią ilością, kryjówek oraz miejsc „z silnym prądem wody” w okolicach wylotu z filtra, gdzie kreweta będzie rozkładać swoje sieci :)

Rozmnażanie tych krewetek jest bardzo trudne, ponieważ tak jak krewetka amano, potrzebuje ona okresowego zasolenia wody do rozmnożenia:(

Jeśli szukasz niecodzienngo zwierzaka do swojego akwarium, to zdecydowanie krewetka filtrująca, jest ciekawym rozwiązaniem, które zadowoli nawet najbardziej wymagających terrarystów-krewetkarzy :)

5:)
Azzurreeuss

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Discussion4 komentarze

  1. Witam.
    Czy można te Atyopsis moluccensis hodować wraz z rybkami?
    Mam 450l akwarium, w nim bocje, neonki i kilka gupików (jak na razie). Czy mogę wpuścić tam kilka tych krewetek?

    • Michał Dziobek

      Z neonkami i gupikami – ok, mogą być trzymane. Ale bocje odpadają. Lubią podskubywać :( A krewetki to dla nich łatwy łup.

Leave A Reply

nineteen − 9 =