Kameleon cena

0

Kameleon to jaszczurka, którą zna każdy, nawet osoba nie znająca się na jaszczurkach hodowlanych wie co to za zwierzę. Przez wielu pożądany, i wiele osób zrezygnowało z jego kupna przez wysoką cenę.. Ale czy tak jest naprawdę? Czy cena kameleona jest wysoka ?

Od czego zależy cena?

Czasami widzi się kameleony za 70 zł, 120, 150, 250, 300, 600, 750 zł, ja przynajmniej takie ceny widziałem :) Cena zależy od kilku rzeczy:

  • gatunku, najpopularniejszy: kameleon jemeński i najtańszy… ceny hurtowe zaczynają się od około 60-70zł, w dobrych sklepach zoologicznych zapłacimy w granicach 90-120 zł za młodziaka, odpowiednio starsze kamki mogą być droższe.. Drugi najpopularniejszy, i jeden z najpiękniejszych, to kameleon lamparci, jego cena w zależności od odmiany zaczyna się od około 350-400zł.
  • od tego czy kupujemy prosto od hodowcy, wtedy zapłacimy najmniej choć nie jest to regułą :P w dobrych sklepach terrarystycznych zapłacimy trochę więcej, a zdecydowanie najdroższe są sklepy w galeriach handlowych, tam możemy zapłacić 2-3 razy więcej niż normalnie :(

Jaka jest prawdziwa cena kameleona?

Myślę, że jeśli zapłacimy w granicach 120-150 zł to jest to dobra cena. Myślę też, że żaden hodowca, który ma naprawdę zwierzęta dobrej jakości nie odda ich za bezcen.. W końcu utrzymanie kamków, opieka nad nimi, odpowiednie warunki, zróżnicowana karmówka, suplementy i witaminy oraz okresowe badania, kosztują i to całkiem sporo..

Czy są jeszcze jakieś ukryte koszty? 

Oczywiście sam kameleon to tylko ułamek ceny, do tego całe wyposażenie, które opisałem tutaj.

Kiedy będą to pieniądze wyrzucone w błoto?

Zanim przystąpisz do zakupów, musisz zdobyć jak najwięcej wiedzy, na temat swojego kameleona i sposobu jego hodowli. W innym przypadku, jeśli popełnisz zbyt wiele błędów, może się to źle skończyć dla Twojego zwierzaka, i wtedy będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Powinno to wyglądać tak:

Myśl: chcę kameleona–> działanie: zdobycie wiedzy–> myśl + działanie: zaplanowanie terrarium–> działanie:przygotowanie terrarium–> kupno kameleona

 Ile kosztuje miesięczne utrzymanie kameleona? 

Ciężko to oszacować i dokładnie się pewnie nie da, ale myślę że w granicach 30zł :) Jeśli kupujemy owady karmowe od dobre hodowcy a nie w sklepie zoologicznym, wtedy te koszty znacznie mogą wzrosnąć.

 Podejrzanie niska cena i inne super okazje.

Wiem, wiem, może przesadzam, ale już nieraz natknąłem się na takie rzeczy, gdzie zwierzaki były sprzedawane po wyjątkowe niskiej cenie.. W przypadku kamków pewnie to jest nawet częstszy proceder, bo rozwalić zdrowie tej jaszczurce jest naprawdę łatwo, szczególnie jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy i przygotowania.

Gdzie kupisz swojego kameleona ? Tą decyzje pozostawiam już Tobie, ważne żeby nie była to przypadkowa osoba. Ja zawsze jestem gotów dać za zwierzaka znacznie więcej, niż inni ale dla mnie podstawą jest to aby było to zdrowe zwierzę wysokiej jakości i w dobrej kondycji..

Pamiętaj jedno: Kameleon kameleonowi nierówny i tak samo jest z hodowcami. Pewnie znasz to z własnego doświadczenia…

Pozdro

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

thirteen + twenty =