Jaszczurki hodowlane

0

Chciałbyś hodować jaszczurki? Ale nie wiesz jaka jaszczurka będzie dla Ciebie najlepsza ? Ok, nie zastanawiaj się dłużej, pokaże Ci teraz jaszczurki które są najczęściej hodowane w naszych terrariach. Zobacz co dla Ciebie przygotowałem i wybierz najpiękniejsze jaszczurki hodowlane.

7 powodów dla których jaszczurki hodowlane są idealnym wyborem na domowego zwierzaka


Są to najpopularniejsze gady do hodowli w domu. I mają kilka poważnych zalet :)
Po pierwsze – są łatwe w hodowli i nawet początkujący terrarysta jeśli się odpowiednio przygotuje i postara, poradzi sobie z nimi bez problemu.

Po drugie – są piękne, a większość z nich jest tak popularna, że występują ich różne odmiany barwne, niesamowite, jeśli akurat nie spodoba Ci się barwa, możesz wybrać inny kolor :P

Po trzecie – na ich temat jest w internecie pełno informacji, tak więc jeśli ktoś chce hodować jaszczurki i odpowiednio się temu poświęci, to musi odnieść sukces :)

Po czwarte – po oswojeniu stają się bardzo przyjacielskie i ufne, dają się brać na ręce.

Po piąte – są żarłoczne :) A to jest bardzo ważne dla pozczątkujących terrarystów, którzy często się frustrują jeśli ich jaszczurka nie je chociaż 3 dni :P

Po szóste – łatwo się rozmnażają, co jest kolejną rzeczą podnoszącą ich atrakcyjność, każdy się rozczuli gdy zostanie jaszczurkowym rodzicem :) A cała biologia rozrodu, sprawia, że nie tylko bardziej się dokształcimy ale przy spotkaniach ze znajomymi mamy kolejną ciekawą opowieść, z życia wziętą.. Stajemy się ludźmi z pasją – chcąc nie chcąc nasz lifestyle na tym zyskuje, a my dostajemy +1 do osobowości w oczach innych :)

Po siódme – zwierzęta egzotyczne są po prostu super !

A oto te jaszczurki:
Gekon orzęsiony, kameleon jemeński, gekon lamparci i agama brodata.

jaszczurka

Gekon hodowany w domu

 

 

 

 

 

 

Brodata jaszczurka

Jaszczurka hodowlana w domu

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

14 − ten =