Jaki kameleon dla dziecka??

0

Kiedyś poproszono mnie aby pomóc skompletować terrarium i kameleona dla dziecka. Więc to zrobiłem. Po 2 miesiącach kameleon jemeński do mnie wrócił, bo przestał jeść. Podejrzewałem, że to jakaś wadliwa partia albo był chory.

Po kilku dniach wszystko się wyjaśniło.

Był zestresowany. Na 3 dzień jadł już normalnie. I ogólnie było z nim spoko.

Przeprowadziłem głębszy wywiad, i wyszło z niego, że dziecko po prostu za dużo do niego zaglądało i go stresowało, chciało brać na rączki itp.itd.

Teraz gdy ktoś zada mi takie pytanie, po prostu go poprawię i powiem:

Raczej jakie dziecko nadaje się dla kameleona?

Dzieci jak dzieci. Nie można mieć do nich pretensji, że zafascynowane nowym zwierzaczkiem, chcą go kochać przytulać i całować…. Mua.. Mua.. Mua.

Tylko, że kameleon to kameleon. Żaden gad nie będzie chciał takiego kontaktu z opiekunem (jak sobie to wyobrażasz-jeśli sobie to wyobrażasz) ani nie będzie jego przyjacielem, z którym można pogadać o trudach minionego dnia.

Skoro to czytasz, to domyślam się, że jesteś też rodzicem. A więc to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje dziecko i za zwierzaka, którego chcesz mu sprawić.

  • Zdaj sobie sprawę z tego, że dziecko to dziecko i prawdopodobnie nowym zwierzaczkiem będzie opiekowało się bardzo intensywnie przez pierwszy tydzień. Potem to na Ciebie spadnie cały obowiązek.
  • Zdaj sobie sprawę, że jeśli twe dziecko jest nadpobudliwe i będzie zwierzaka traktować jak zabawkę to na tobie będzie spoczywał obowiązek aby nauczyć go szacunku do zwierzęcia jak i odpowiedzialności, oraz obowiązkowej opieki.

Jeśli sam nie posiadasz tych cech, to nie oczekuj, że jakikolwiek zwierzak nauczy ich Twojego dziecka.

Ale jeśli jesteś ogarnięty i wraz z dzieckiem jesteście świadomi swoich praw i obowiązków to wybierzcie takiego kameleona, który wam się podoba i jest w miarę dostępny.

W praktyce oznacza to: kameleona lamparciego albo jemeńskiego.

Zawsze służę pomocą. :)

Pozdrawiam

źródło obrazka: https://pl.pinterest.com/MayaLeona/nelson/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

two × two =