Jaka karmówka jest najlepsza?

5

Karaczany, świerszcze, szarańcze, mączniki, myszy i szczury to tylko część zwierząt karmowych dostępnych dla naszych terrariowych pupili.

Najlepszej jakości zwierzęta karmowe to te kupione prosto od hodowcy lub wyhodowane samemu. Obecnie mamy tak szeroki dostęp do różnych zwierząt karmowych, że czasem nie wiadomo, które wybrać. Ale wybór może być prostszy niż nam się wydaje.

Zwierząt karmowych dostępnych na rynku jest całe mnóstwo.

Co wybrać??

Jeśli już wybierzemy rodzaj karmówki to pozostaje jeszcze kwestia, który gatunek będzie najodpowiedniejszy.

Na te pytania jednoznacznie odpowiedzieć się nie da, różne zwierzęta karmowe mają swoje wady i zalety. Dlatego możemy porównać różne gatunki aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie i swojego gada.

Jedno jest pewne, dobre zwierzęta karmowe, to takie które są w dobrej kondycji, żywotne, ruchliwe i posiadające dobrą wartość odżywczą. A na tę jakość wpływają warunki w jakich są hodowane oraz pełnowartościowe pożywienie jakim muszą być karmione.

 

Więc gdzie znaleźć taką karmówkę??

 

W obecnych czasach to nie świerszcze, karaczany czy szarańcza jest najlepszą karmówką, najlepszą karmówką jest ekarmówka czyli karmówka, którą kupujemy przez internet prosto od hodowcy. Dzięki hodowlom karmowym online i serwisach za pośrednictwem których mamy do niej dostęp jak np. Allegro.

Zalety ekarmówki:

 • kupujemy ją z najlepszego źródła, czyli prosto od hodowcy
 • wybieramy najwartościowsze owady – dzięki internetowi i dostępowi do różnych laboratoryjnych badań
 • oszczędzamy czas, ponieważ przychodzi prosto do naszego domu
 • oszczędzamy pieniądze-przez interent zawsze jest najtaniej
 • nie ważne gdzie jesteśmy zawsze mamy do niej dostęp, i nie jesteśmy ograniczeni przez np. Brak dostawy lub wysprzedanie asortymentu, jak to się czasami dzieje w sklepach zoologicznych
 • zapewniamy karmówce optymalne warunki – kupując owady odrazu mamy dostęp do potrzebynch informacji na temat ich żywienia i rozmnażania ( dzięki serwisom terrarystycznym )

Tak więc nie ulega wątpliwości, że jeśli nie wiesz jaką karmówkę wybrać, to wybierz ekarmówke.

 

Pozdrawiam

Michał „Azzurreeuss”

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Discussion5 komentarzy

 1. Ekarmówka jest tańsza o wiele .
  Kupując ją u pewnych ludzi zawsze wiemy, że jest doskonała jak i odpowiednio żywiona ;p
  Sprawa ceny w zoo przeraża u mnie w mieście za jednego świerszcza wołają 1 zł .

 2. Witam, tak ale warto kupować od dość zaufanych sprzedawców, miałem raz przypadek, że od jedno z allegrowiców jak kupiłem karaczany tureckie wiekszość miała max 4 nózki. Ogólnie robaszki były słabe, taże też trzeba uważać od kogo takową karmówkę kupujemy.

 3. Witam zdecydowanie turki są bardzo ruchliwe jedyna ich wada to to że cieżko się je łapie .Pajączki mają wyżerkę :D
  Pozdrawiam

 4. ekarmówka ma swoje zalety jak i wady,zalety zostały wymienione niestety pominięto wady:
  1. Nie mamy praktycznie możliwości weryfikacji jak trzymany jest taki owad karmowy
  2. Nie wiadomo czym taki owad jest karmiony, w 90% jest to pasza przemysłowa (czyli chemia) + witaminy – zauważcie że prawie żaden „hodowca” nie poda wam składu paszy a tym bardziej nie pozwoli zajrzeć do takiej hodowli (czy to nie dziwne??)

  Ja osobiście trzymam kilka rodzajów karnówki której nadwyżki (autentyczne nadwyżki a nie hodowle masową) czasem sprzedaje z tą różnicą, że klient przy odbiorze osobistym może zajrzeć do takiej hodowli tym samym ocenić warunki w jakich jest trzymana i zobaczyć czym jest karmiona.

  Dlatego ekarmówka owszem ale w parze z ekokarmówką – czyli karmówką trzymaną na ekologicznych uprawach warzyw, owoców oraz ziół (z możliwością odbioru osobistego a nie pięknie opisanej aukcji i sprzedaży tylko wysyłkowej) tylko takie zwierzęta karmowe zagwarantują zdrowie naszym pupilą.

Leave A Reply

20 + 18 =