Hymenopus coronatus – modliszka storczykowa.

0

Jedna z bardziej interesujących modliszek. W internecie opisywana jako jedna z najpiękniejszych. Odważne stwierdzenie, powielane na wielu stronach sprawiło, że sam kiedyś w to zacząłem wierzyć. Jednak oznaczało to wtedy jedynie tyle, że nie widziałem jeszcze wielu innych gatunków modliszek. Absolutnie nie odbieram urody, tej pięknej biało-różowo ubarwionej modliszce, zwracam uwagę tylko na fakt, że w bogatym świecie tych owadów jest znacznie więcej gatunków, które mogły by powalczyć o tytuł MISS, i niekoniecznie korona należy się hymenopus coronatus.

Hymenopus Coronatus – Modliszka Storczykowa

Hymenopus coronatus to niewielka modliszka. Dorosłe samice osiągaja około 6cm długości. Samce są o około połowę mniejsze i znacznie drobniejsze. Modliszka ta naturalnie występuje w zachodniej Malezji i na Sumatrze, gdzie wśród pięknych storczyków i innych kwiatów, polują na niewielkie owady. I właśnie z tego powodu jest nazywana modliszką storczykową.

coronatus

Hymenopus coronatus i ich terrarium.

Terrarium wielkości 20x20x30 będzie doskonałe i w pełni komfortowe dla dorosłej samicy. Temperatura na poziomie 24-29 stopni i wysoka wilgotność powietrze oscylująca w granicach 85%, co osiągamy za pomocą regularnego spryskiwania i utrzymywania podłoża w odpowiednim stanie.

Karmimy ją wszelakimi owadami karmowymi, jak świerszcze, karaczany, mączniki i drewnojady.

Modliszka uważana za trudną w rozmnażaniu i nie skorą do kopulacji. Może nie jest taka łatwa, ale niektórzy hodowcy dość regularnie ja rozmnażają co znaczy, że jednak jest to możliwe.
Samce dojrzewają aż o 2 wylinki szybciej niż samice, dlatego jeśli planujemy chów wsobny to musimy trzymać je w chłodniejszych warunkach oraz mniej karmić, aby maksymalnie spowolnić tempo ich rozwoju.

samiec

źródło fotografii: https://www.facebook.com/RichardsInverts

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

sixteen + 4 =